Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mért nem tudom engedélyezni a...

Mért nem tudom engedélyezni a biosomban a biztonságos rendszerinditást ami kell a windows 11 hez ?

Figyelt kérdés

A pc állapotelenőrző program ami ugye vizsgálja hogy alkalmas e a gépem windows 11 re , és csak a biztonságos rendszerinditàs van sárga felkiáltójelesen , előszőr a tmp2.0 se volt kipipálva zölden de azt sikerült bekapcsolmom a biosban és az már pipa.

Néztem tech videokat hogy kell ezt a biztonságos rendszeri ditást vègre hajtani biosilag de egyszerüen nálam nem sikerül ugy ahogy kéne , ha bemegyek a biosoba azonbelül boot fül van olyan hogy windows 10 features ott van olyan hogy other os , windows10 és windows 10whql én windows10 re állitóttam.

Storage boot option control legaci vagy uefire lehetőség van de uefi re allitottam és alatta Other pci devices ott is uefire allitottam ahogy láttam pár tech videoban.

Csm supportnál alapból enablere van állitva de disable re kell álitsam hogy a secure boot is megnyiljon , de ha bejutottam a secure boot ba ott van olyan hogy User alatta SECURE BOOT ENABLE és mellete hogy disable alatta nomactive , előszőr nem engedi enable re allitani de ha rá kattintok olyan szövehet kapok hogy valami kulcsot frisicsek , ha lemegyek a Key Management re és azzonbelül platform key(pk) 808 1 default rá katintok ott elöjön olyan hogy detalis , export , update , delete én rá nyomom hogy update frissitsen és ilyenkor már tudom enablere allitani a secure boot ot és aktivan jelzi bekapcsolva van de utána kiakarnék már lépni a biosból hogy elmencsem a beállitásokat és nem tőlt be a windowsba hanem ismét a biosba kötök ki és ilyenkor nem tudok a boot ot se be állitani hogy ssd re bootoljon amin a windows10 van , hogy ismét betölcse a windowst a CM suppertnál ahogy volt enable re kell álicsam és ugye akkor eltünik márn secure boot fül is , nem értem mi lehet nálam a baj ? Alaplapom az egy gigabyte B460 HD3 ,bios verzio F4b , firmware versio 500.15 , és i3,10100 a processzorom , igaz a legtöbb tech video amin bemutaták amd alapllap volt vagy lehetet de szinte ugyanazma bios volt ott is ami nekem van intelnél , de akkor létzik hogy az alaplapom nem támogasa a biztonságos rendszerinditást ? Vagy én vagyok valamihez béna ? Vagy bios frissitésmkén ? Vagy windowba is kell állitgatni valamit ? Elöre is kösszi ha tudsz segíteni.


2023. ápr. 17. 12:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

De ha te nem telepíteni akarsz hanem frissíteni akkor ezt nézd meg: [link] UEFI módban van a mostani?

2023. ápr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 P.O.C. ***** válasza:

Miért nem tolod fel a legújabb BIOS -t? Mikor a te BIOS -od megjelent a Windows 11 még a fasorba sem volt. 3 újabb is van nála a legfrissebb egy hónapos sincs.

[link]


Egyébként van az Uefi boot menüben Secure boot a kézikönyv szerint:

[link]

2023. ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá é is bios frissités rá férne az alaplapra de sosem csináltam ilyet azt hogy tudok ? Illetve hogy tudom le ellenőrizni hogy az alaplapomon ellérhetőe uj frissités ? Kell hozzá pendrájv vagy mondjuk hhdről is egoldható vagy ha a hálozati utp kábelbevan dugva akkor magától lefrisiti ?
2023. ápr. 17. 14:59
 4/15 P.O.C. ***** válasza:

Az előbb nem dísznek küldtem a két linket.

Jelenleg F4b BIOS -od van a legújabb meg F5b.


A BIOS frissítéshez meg kell pen drive, meg a Q-Flash az alaplap beépített frissítőprogramja.

https://www.youtube.com/watch?v=dM8-vMoblAE

(Ez is egy link rá lehet kattintani!!!)

2023. ápr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Sikerült közben a bios frissités már az f5 ös van rajta , de ennek ellenére is ha be akkarom a secure boot ot kapcsolni hogy aktiv legyen akkor nem enged tovább a windows ba hanem miután kilépek a biosból és hogy mentse el a beállitásokat ujraindul a gép és megint a biosba ad be kikel kapcsoljam a cm supportot és a secure boot ot os és csak ugy enged megint vissza a widowsba de akkor ez a bios frissités sem segítet.
2023. ápr. 17. 15:50
 6/15 P.O.C. ***** válasza:

Akkor az van amit az első ír, valószínűleg nem UEFI módban van illetve a partíció stílusod is MBR.


[link]

2023. ápr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 P.O.C. ***** válasza:
Vagy egyszerűbb ha tiszta telepítést csinálsz frissítés helyett. Nyomsz egy gyári alap beállítást a BIOS -ra, bebootolsz Windows 11 alól amit előzőleg megcsinálsz Media Creation tols -al Pen drive a MS honlapjáról, beboot -olsz törlöd a partíciókat és az újak már GPT -sek lesznek. Gond nélkül fel fog menni a 11.
2023. ápr. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Megnéztem a windowsban is rendszerinformációban de nekem az van a biós modnál hogy örökölt , és a biztonságos rendszerinditás nem támogatott , akkor ez most micsoda ? Ezek szerint akkor az alaplapom nem támogasa ezt a biztonsági rendszerinditást amit kér a windows 11 ?

Az öcsémnek B560 chipsetü alaplapja van ami támogassa a 11 gen procikat is , de neki nem kellet semmit se állitani a biósban sem meg a windowsban sem neki átfrissült windows 10 ről 11 re.

2023. ápr. 17. 16:51
 9/15 P.O.C. ***** válasza:

Örökölt vagyis legacy vagyis régi BIOS mód. Akkor itt ez a probléma.

Ha ragaszkodsz a frissítéshez a tiszta telepítés helyett. A BIOS -t UEFI módba kell állítani, a partíciókat (legalább azt amin a Windows van) meg GPT partíció stílusra kell konvertálni, mert valószínűleg az is MBR -be van.

Persze nem lett volna gond, ha erre figyelsz Windows 10 telepítéskor, ugyanis maximálisan támogatja a géped ezeket.

2023. ápr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
És ha nem windows10 ről frissitek hanem letöltöm a windows11 et lemezre vagy pendrájvra és bootolva telepitem akkor így nem fogja figyelembe venni a rendszerinditást ?
2023. ápr. 17. 17:17
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!