Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Windows csak egy meghajtót...

A Windows csak egy meghajtót formáz telepítéskor?

Figyelt kérdés
Windows 7-et telepítenék fel a gépemre. Egy meghajtóra átpakoltam a dokumentumaimat. Telepítéskor lehetséges, hogy csak az üres merevlemezt formázza meg? Vagy esetleg az is jó, ha addig leválasztom az adatokkal teli merevlemezt? Bocsánat, nem vagyok valami profi informatikából.

2023. ápr. 6. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Húzd le ami nem kell.

De nem formázni kell hanem törölni. mind (Del gomb, piros X).

2023. ápr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 meghajtó van a gépedben akkor sima az ügy. Legjobb ha úgy csinálod, hogy te mondod meg a windowsnak, hogy mihez nyúljon és mihez nem. Ha 2 meghajdó van a gépedben akkor kezdetnek eltérő betüjellel lesznek. Valamint ugye az egyiken látod majd, hogy x adat van rajta. Ebből is tudhatod, hogy melyik melyik. Ha eltérő méretűek akkor pláne.

Utána törlöd az adott particiókat, amire nincs szükséged. Majd létrehozod azt ami kell. Azt kijelölöd a telepítés helyének és meg is vagy. Egyszerűbb amúgy, ha nézel egy gyors youtube videót is a dologról, hogy lásd mit beszélek. Nem bonyolult az egész, szerintem megoldod. Így biztosan nem nyúl máshoz.

2023. ápr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 igazából a helyi lemezzel együtt 6 van
2023. ápr. 6. 17:33
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha csak 1 meghajtóhoz nyúl (amin a Windows van), akkor a többin megmaradnak az adatok, igaz?
2023. ápr. 6. 17:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Voltak akik utólag megbánták hogy nem húzták le a többit. Amikor évekkel később kivették az egyik adatlemezüket, nem bootolt többé a gépük. Persze neked lehet hogy szerencséd lesz.
2023. ápr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, megmaradnak az adataid. Ha egyértelműen be tudod azonosítani a meghajtókat a telepítőben, akkor nem lesz gond.


Az a jelenség, amiről #5 írt, nem tudom, hogy a jelenlegi UEFI/GPT meghajtókkal és partíciókkal elő tud-e még fordulni. Régebben akkor fordult ez elő, amikor a Windows nem a logikailag elsődleges meghajtóra került telepítéskor. Mert a rendszerindító rekord mindenképp arra került, így ha az egy másik lemezen volt és azt eltávolították akkor nem indult a gép. De szerintem ez már nem tud előfordulni.

2023. ápr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!