Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehetne a régi (XP...

Hogy lehetne a régi (XP rendszerű) Asus eeepcrol atmenteni egy doksit az asztali pcre?

Figyelt kérdés
Sem wifit nem vesz hogy emailben küldjem, sem a telom nem látja, sem usbs pendrivet sem. (erre legalább csilingel h érzékel). Írtam egy 7 oldalas dokumentumot és az asztalin szeretném folytatni meg képeket beletenni. Azért írtam ezen mert az asztali a gyerekszobában van és akkor tudom írni ha este alszanak.

#adatátvitel #Asus eeepc
2023. márc. 22. 21:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#9


> Az, hogy tudja -e kezelni, nem az operációs rendszertől függ

> és az oprendszer ismeri a fájlrendszert, akkor olvasni is tudja.


Ezt aztán jól megmagyaráztad, te kőművesek gyöngye.

A valóság az, hogy a döglött lőtéri kutyát nem érdekli, hogy mekkora a FAT32 fájlrendszer _elméleti_ maximális mérete, a Windows akkor sem fog tudni formatálni 32GB-nál nagyobb FAT32-es partíciót: [link]


Ettől függetlenül olvasni tud róla, és írni is tud rá. De a Windows XP korában egy átlagos pendrive mérete nem hogy 32GB, hanem 32MB körül volt. Olyan 2005-2006 körül kezdtek bejönni a GB-os pendrive-ok. Sok gyártó olyan chipeket rakott a pendrive-jaira, amik 16 vagy 32GB fölött egyszerűen nem működnek. Hidd el, mai napig kezelek XP-s gépeket, és nagyon meg kell válogatni, hogy melyik pendrive-ot használjam hozzájuk. Egy régi 8GB-os Sony-t szoktam használni, mert a 64GB-os Datatraverelt meg a 128GB-os Kingston-t be sem olvassa, bármire is formattálom.

2023. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
9-es 64 bites op. rendszerrel is próbáltad ? Win7 a 64 bites viszi a 32Gb felettieket is, Xp-ből nekem nincs 64bites, de ha egyszer lesz kipróbálom azt is. Érdemes.. Ja sima 64Gb-is Kingstone pendrive-ot is ir/olvas a 32 bites XP, ez tapasztalat.
2023. márc. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!