Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Windows 11 mivel jobb mint...

Anonymuska kérdése:

A Windows 11 mivel jobb mint a 10?

Figyelt kérdés
Gondolok itt kezelhetőségre, megjelenítésre vagy hogy egxáltalán megéri e lecserélni?
2023. márc. 3. 20:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem éri meg. Jelenleg a Windows 10 sokkal jobb, és a 11-es nem tesz hozzá semmi különlegeset, amit a Windows 10-ben nem tudnál elérni. Azzal reklámozták a Windows 11-et egykoron, hogy képes lesz Android alkalmazásokat futtatni natívan, ami szépen hangzik, de ezzel jelenleg az a baj, hogy még mindig teszt fázisban van a projekt, és csak az Amazon áruházából származó alkalmazásokat lehet telepíteni, ami valjuk be, eléggé szegényes. Más forradalmi funkciója meg nincs neki, annyi, hogy át lett egy kicsit rendezve.
2023. márc. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
Kezelhetőségben macerásabb. A Vista stílusa köszön vissza, nekem az tetszett a legjobban.
2023. márc. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Ráírták a dobozra hogy 11.
2023. márc. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
alapfelhasználó számára nincs különbség
2023. márc. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

12 gen. Inteltől felfelé van igazán létjogosultsága a Win 11-nek.


A Windows 10 és a régebbi Linux kernelverziók nem tudják teljes mértékben kihasználni a 12-13. gen. CPU előnyeit, mert nem támogatják a "Thread Director" technológiát, amelyet az Intel azért tervezett, hogy biztosítsa, hogy a feladatok az azokat kezelni képes CPU magokhoz kerüljenek.

Ergo sokkal hatékonyabban dolgozik Win 11 alatt a 12. gen. Alder Lake és a 13. gen. Raptor Lake.

Ezt egyébként én is tapasztaltam. Win 10-el kezdtem 12700K-val, aztán mikor frissítettem 11-re érezhető volt a különbség játékok alatt. Illetve fogyasztásban és TDP-ben is sokkal jobbak lettek az eredmények 11 alatt.

2023. márc. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom milyen géped van, de a Windows 11 egyik nagy baja, hogy sokan nem is tudnak rá frissíteni, hiába van jó gépük, mert kell hozzá TPM chip. Igaz, ezt pár ezer forintért tudsz is venni.

3 év sincs a Windows 10 támogatásának végéig, addig szerintem használd azt egészséggel. Legalább addigra a Windows 11-et is jobban helyre pofozzák és optimalizálják.

De ha szíved vágya a Windows 11, akkor feltétlenül nézd meg előtte, hogy a TPM 2.0-át támogatja-e a géped, vagy pedig még azt is venned kell-e

2023. márc. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

#5:

Csak annyiban vitatnám ezt a választ, hogy egy 11 generációs I5-ös laptopon, 16 GB rammal a Windows 11-en nagyon jól el lehet lenni, és játékra is tökéletes.

2023. márc. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%
Snem használom még a 11-et, de tudtommal van beépített sandbox, tud Android appokat (majdnem) natívan futtatni.
2023. márc. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
igazából ugyan az mint a 10, csak kicsit jobban néz ki (szerintem). Viszont vannak benne hibák amiket még ki kellene javítaniuk. Én lefrissítettem rá, igazából miért ne?
2023. márc. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
#7: semmit nem sikerült vitatnod a #5 válaszából :)
2023. márc. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!