Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopon ellálítottam valamit...

Laptopon ellálítottam valamit és most nem működik a billentyűzeten a hangerő szabályzó és a fényerő szabályozó, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2023. márc. 2. 07:52
 1/6 Mr. V. ***** válasza:

Kevés az infó!


Milyen laptop?

Mit állítottál el? (és miért nem állítod vissza)

Ha Win, akkor elvileg minden "elállítás" előtt lehet hogy készült visszaállítási pont, érdemes lenne megnézni.


Az ilyen alaplapi szabályzók akkor szoktak elszállni, ha nem megfelelő az alaplapi driver, azaz nem minden van hozzá telepítve, netán épp törölve lett, vagy frissítve. Ám ha MS Update féle frissítés történt, ott univerzális driverek vannak, nem gépspecifikus, így ha ez történt, akkor az eredeti driver-CD-ről kell telepíteni, vagy ha az nincs meg, akkor a gyártó oldalán megkeresni a gépet a support részen és onnan letölteni hozzá. Ha régebbi is, mint a telepített, de az garantáltan tesztelt és tudnia kell azt, amit tudnia kell.

2023. márc. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Letöltöttem egy játékot, és nem tudtam ki lépni belőle

Ezért utána néztem, és az ALT+ F valamennyi gombbal sikerült ki lépjek.

Ezután nem jelent meg az egér és összevissza nyomogattam a gombokat meg minden, aztán a Windowsos ablak gombbal meg tudtam jeleníteni a menüt és kikapcsoltam (mert nem jelent meg az egér) vissza be kapcsolatam és nem szabályozza a billentyűzeten a fényerőt, és hangarőt, ahelyett valami másat csinál az egyik F-es gomb amit még eddig nem csinált

Gondolom valamit vissza kell állítani, mert összevissza nyomkodtam a billentyűzetet

2023. márc. 2. 19:01
 3/6 A kérdező kommentje:
Asus laptop Windows 10
2023. márc. 2. 19:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsi nem asus, DELL
2023. márc. 2. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Fn lock?


Az megcseréli az fn és f# billentyűket. Tehát ha minden igaz, akkor moat akkor működnek a pl fényerő gombok, ha közben lenyomva tartod az fn gombot is.


Ha így van, akklr az fn lock gomb -amivel visszacserélheted a funkciógombokat- az fn+esc általában, de ez gyártónként-modellenként eltérhet.

2023. márc. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tényleg így volt!

Köszi segítettél!!

2023. márc. 3. 09:34

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!