Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mért nem kapcsol be a gépem ?

Mért nem kapcsol be a gépem ?

Figyelt kérdés

Ha a bekapcsoló gombot nyomom a számitógépházon nem kapcsol be a gép , már 3 hónapja csinálja ezt kb. Eddig ugy megtudtam csinálni egy párszor hogy kivettem mindent a házból (proci hűtő , proci , memoriák ,sata kábelek , tápegység ) és ujból összeraktam és bekapcsolt. A kábelek jól bevannak kötve ami ugye power+ , hdd led , led+ , led- és reset , meg spalker is van ami nem tudom mire szolgál meg ugye a hd audio és az usb kivezető.

A házam már 10-12 éve vettem nem ez a modernes ablakos ház hanem hagyományos ház atx es.

Egy olyan gyanum van hogy a power+ ami ugye a bekapcsoló gomb annak a kábelle lehet kontakthibás mert egyszer birizgáltam ,hajlitottam a kábelt és segítet bekapcsolt a gép. Ha jó a gép akkor a proci hűtőm van mikor nagyon felpörög zümőg ami ugye csapágyas lehet és persze ilyenkor leveszem a ventit a bordáról és visszarakom de persze utána nem kapcsol már be sokszor ami rejtély számomra mi lehet. De a tőbbi hardwerek nem lehetnek hibásak mivel áramot kap a gép tápegységről mert a billentyűzetem villágítos ami villágit is még ha a gép kikapcsolt állapotban van és az utp eternet kábel is villog sárgán de mit probálhatnék még ki ?


2023. jan. 25. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Rövidre zárod simán a két tüskét a lapon egy másodpercre ha ettől indul a gép és a gombtól nem akkor meg is van pl a hiba oka.
2023. jan. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt hogyérted rövidre zárom ? A power + tüskéi meg a többi tüske is jól állank nincsenek elferdülve ahova kell tenni a többi kábelleket is . De az ismlehet nincs kontekthibáról szó csak gyanakszom ez lehet. Reggel még mikor bekapcsoltam a gépet bekapcsolt csak ahogy írtam már a proci hűtőm felszokot nagyon zajosra pörögni ez így is volt reggel , lekapcsoltam amtápot fél percre gondoltam hátha ez segít hogy ne keljen szétszedni a gépet de mikor visszakapcsoltam a tápot átam allat már nem kapcsolt be.

Vasárnap is ez volt reggel a hűtő miatt mert nagyon hangos volt és levettem a ventit a ordárol vissza raktam és nem kapcsolat be de estére sok szenvedés után miallat miden hardwert kivettem a házgból és ujból vissza bejapcsolt , de ma vagy 2 szer csináltam ezt de semmi.

2023. jan. 25. 22:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Fogsz egy csavarhúzót vagy bármit és amire a bekapcs gomb kábele megy power sw tüskéket rövidre zárod.


Ha ettől azonnal indul akkor pl kapcsolóra lehet valóban gyanakodni, ha innen sem indul akkor viszont msá elsz a gond.

2023. jan. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kiprobáltam amit mondtál kihuztam minden kábelt és fogtam a csavarhuzott megérintettem a power+ tüskéjét ettöl beindolt a gép legalabb is csak a videokártya ventijei pörögtek fel de a gép ettöl még nem kapcsolt be még a bisig sem közben csipogo hang is volt de mégna bekapcsoló gomb led ami zölden kéne villágitson meg pirosan azzok nem villognak ha csavarhuz9val inditom el még a proci hűtősem pötgött fel csak a kártyájé ami egy gtx 1070 annak a 3 ventije.
2023. jan. 26. 00:01
 5/6 A kérdező kommentje:
Megint közben kiprobáltam bekapcsolt már a gép így csavarhuzóval , akkor a bekapcsoló gomb kontakthibás és ezzért nem kapcsolbe ha rádugom a kábeleket ?
2023. jan. 26. 00:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ha elsőre nem indult el ettől az azért nem normális, ezzel gyakorlatban ugyanazt csinálod mint a bekapcsológombbal, ott si csak összezárod az áramkört egy pillanatra. Viszont az hogy nem indult el normálisan elsőre... Az nem sok jót sjetet.
2023. jan. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!