Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől kapcsol ki a gépem...

Mitől kapcsol ki a gépem kiszámíthatatlanul?

Figyelt kérdés
Egy asus x541 U ról van szó,nem számít igazán a kora,de kb 3 éves.Néha mikor töltő nélkül használom,akkor váratlanul kikapcsol(ez nagyon nem tesz jot a merevlemeznek,ez aggaszt a legjobban),de van amikor merülésig velem marad,szóval az akksi nem halott benne,valamifele érintkezési hiba lehet,de szétszedtem,kiszedtem belőle,összeillesztettem az akksit az alaplappal és tökéletesnek tűnt az érintkezés.Valakinek van hasonló problémája?Mit tudok ezzel csinálni?

2020. dec. 11. 00:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A merevlemeznek nem art, ez tevhit, de az igaz, hogy nem kellemes .


Vakon senki se mondja meg neked, ezek a legmocsokabb hibák amikor véletlenszerűen csinálja.


A kontakthibat elvileg kizártad, de mégis arra tippelek, melegedés által kiváltott kontakt hiba.

2020. dec. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még az is eszembe jutott, hogy talán a ventiláció nem megfelelő (esetleges szösz/por miatt, vagy hibás ventilátor miatt), ami nagyobb terhelés esetén túlmelegedést okozhat, amikor is a CPU védelme érdekében leáll a gép (CPU hőfok monitorozás segíthet kideríteni, ez lehet -e a gond).

De RAM hiba is tud véletlen szerű leállást okozni (többszöri RAM stressz teszt kideríti, ez lehet -e a gond), de persze ott van az is, amit

#1

írt, miszerint túlmelegedés okozta kontakt hiba (ezt az akku környékén lévő alkatrészek hőfokának, illetve az akku hőfokának monitorozása derítheti ki)...


Persze ha szét van kapva a gép, egyszerűbb hőfokot mérni, de ez a ventiláció hibáját pont nem deríti ki, kivéve ha leáll/láthatóan lassan forog a ventilátor. Viszont ha már szét van szedve, legalább egyszerű kitakarítani...

2020. dec. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hőfokot hogyan tudom monitorozni?Alkalmazás vagy be lehet állítani a teljesítmény adatoknál hogy mutassa?
2020. dec. 12. 00:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!