Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Google követ ennyire le,...

A Google követ ennyire le, vagy a Facebook?

Figyelt kérdés

Tehát, gépen be vagyok lépve facebookra, de ritkán megyek fel rá.

A napokban keresgéltem az interneten szakáll kefét, vaddisznó szőrből. Kb 5-10 perc volt ez az idő.


Most látom telón, facebookon, sorra dobja ki a szakállkefe hírdetéseket és szakállápoló termékeket.


Mi nyomoz le ennyire engem?


2022. dec. 13. 23:36
 1/9 anonim válasza:
89%
Azzal, hogy bejelentkezel facebookra, automatikusan elfogadod, hogy a fb, akarom mondani, meta minden más weboldalra is követ, és a hírfolyamodban akár ennek eredményeképp is elhelyezhet célzott reklámokat. A sima weboldalakba beágyazott reklámokért pedig a google felel.
2022. dec. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
mindkettő
2022. dec. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Mind a kettő. Még úgy is, ha nem vagy bejelentkezve. A weboldalakba a weboldalak tulajai által beépített kiegészítőik által generált nyomkövető sütik révén.


Ezért:

* használj adatvédelemre jobban ügyelő böngészőt - ilyen például a Firefox ( [link] ) és a "Továbbfejlesztett követés elleni védelmet" állítsd be Szigorúra: [link]

* használj hozzá reklámblokkolót - mint például a uBlock Origint: [link]

* a Google Search helyett használj alternatív keresőket:

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

* a gépen meg ne legyél folyamatosan bejelentkezve a Facebookra, csak akkor használd, ha szükséges

2022. dec. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Mindkettő. De szerintem ez nem baj. Mármint inkább ajánljon a display hálózat olyan reklámokat, amik érdekelnek, mint szőrtelenítő krémet meg gumipapucsot, ami meg nem érdekel. Nem? :) Ha már így is úgy is a pofámba nyom egy rakás szrt, akkor már legalább megmondom neki, hogy mi érdekel és nyomja azokat, ne mást! :) Lehet kapálózni, meg inkognitóban létezni, csak nem biztos, hogy sikerül és nem biztos, hogy érdemes. Ez már egy ilyen világ.
2022. dec. 14. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Mindkettő. Ma már nemcsak azt tudják rólad, hogy mikor mész el kakálni, hanem azt is, hogy mennyire törölted ki.
2022. dec. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mindkettő
2022. dec. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahogy #3 írta, azért lehet tenni a követés ellen. ;-) Bár leginkább azzal tehetsz ellene, ha eleve nem használnál olyan szolgáltatásokat, amik adatot gyűjtenek rólad.

Persze, én azt mondom, nem érdemes túltolni a paranoiát. Nincs bepoloskázva a szobád, egyszerűen annyi, hogy amelyik weboldalon van elhelyezve akármilyen Fb-ra utaló dolog (lájk gomb, stb.), az ottani tevékenységed bizonyos részletei (pl. hogy mire kerestél rá) a Facebookhoz eljuthatnak. De szerintem mind a hirdető, mind a felhasználó számára előnyösebb, ha olyan reklámok jelennek meg a profilomon, amik érdekelnek.

2022. dec. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindkettő, sőt! Elég félelmetesen megy manapság a célzott reklám és a megfigyelés.

Pl. nekem volt olyan, hogy céges gépen, amibe csak a céges accounttal voltam belépve bárhova is, rákerestem egy cuccra az e-bayen (nem jelentkeztem be). Később az otthoni gépemen meg az e-bay ugyanazokat a cuccokat ajánlotta.

2022. dec. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7 Nem kell, hogy be legyen poloskázva a szobád, mert a telefonod mikrofonján keresztül simán le tudnak hallgatni. Akkor is, ha éppen nem beszélsz senkivel.
2022. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!