Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most egy olyan korban élünk,...

Most egy olyan korban élünk, ahol mindenhol és minden eszközön kamerák vannak és minden rögzített, rögzíthető, feltörhető, figyelhető. Nem egyszerűbb olyan módon élni eleve, akár a magánéletünket is, hogy az nyilvánosan is felvállalható legyen?

Figyelt kérdés
2022. dec. 1. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tedd úgy akkor, senki nem állít meg.
2022. dec. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi akadalyoz meg ebben?
2022. dec. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A magánélet azért magánélet, mert csak az egyénre tartozik, senki másra. Nem azért, mert "jaj, mit szólnak hozzá mások", hanem mert megvan az a határ, amíg másokat, idegeneket beengedsz az életedbe. Nem azért kínos az adatkezelés, mert mit mond a főnököd, ha meglátja az alsógatyád színét, hanem azért, mert nem tartozik rá és nem szándokozol neki megmutatni.
2022. dec. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

de ha igyis ugyis tudja? ha a melytanulo algoritmus mar tudja. Ha már a falon is átlátnak szinte hangradarral stb.

meg nsa. sorolhatnam.

akkor nem egyszerűbb tisztességesen élni az életben. a családdal és a hálószobában is? nem úgy mint az állatok és akkor az sem zavar ha 100 kamerával figyelnek? hanem akkor már annak lesz kinos aki azt nezi h milyet kakilsz ahelyett h azt olvasná milyen verset írtál mondjuk. Érted ezt? magas labda mi? gondoltam.

2022. dec. 2. 01:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem az, csak sajnos nem ment át neked, amiről én írtam.

Nem az a gond az emberekkel, ahogyan élnek. A 99%-nak halálosan dögunalmas élete van, amin nincs mit nézni. A probléma ott kezdődik, amikor nincs a kezedben az irányítás, hogy meghúzd a határaidat. Nincs ilyen, hogy "ha már úgyis".


Neked tényleg csak az a problémád ezzel, hogy mi lesz, ha meglátnak és akkor már inkább cselekedjünk jól? Semmi, de semmi más nincs? Gondolkodj még rajta egy kicsit!

2022. dec. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem. Engem nem zavar mivel semmi rosszat nem teszek. De nem értem azokat akik azon vinnyognak hogy jajj figyeli oket az okostv. meg leragasztjak a laptop kamerajat.
2022. dec. 2. 02:27
 7/11 A kérdező kommentje:
Fel kene fogni h ez lesz a jövő.
2022. dec. 2. 02:28
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

"Nem. Engem nem zavar mivel semmi rosszat nem teszek."

A probléma - amit már József Attila is megjövendölt:

"Számon tarthatják, mit telefonoztam

s mikor, miért, kinek.

Aktákba irják, miről álmodoztam

s azt is, ki érti meg.

És nem sejthetem, mikor lesz elég ok

előkotorni azt a kartotékot,

mely jogom sérti meg."

(Levegőt! 1935. november 21.)


Szóval mondhatod, hogy te nem tettél semmi rosszat, de a big tech cégek cenzorait ez nem érdekli. Találhatnak arra indokot, hogy a "közösségi irányelveik megsértése miatt" elhallgattassanak (shadow ban), tartalmaidat töröljék, fiókodat felfüggesszék. Vagy csak szimplán az önként és dalolva megosztott tartalmaidat (nemcsak az arról készült anonimizált statisztikákat) továbbítják 3. félnek - mint azt tapasztalhattuk már a Cambridge Analytica-botrány kapcsán. És ellenvetésre lehetőséged sincs.


Vagy valamilyen pernahajder magát hekkernek képzelő jut be a nem kellően védett rendszeredbe és készít rólad inkrimináló felvételeket. Aztán csodálkozhatsz, hogy miért röhögnek az osztálytársaid/kollégáid/az ivócimborák a kocsmában. Pedig úgy gondoltad, hogy a te magánéleted publikusan is felvállalható.

2022. dec. 2. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan elgondolkodtam, hogy mennyire abszurd is ez a kérdés.


Az, hogy te a magánéletedet a nyilvánosság előtt szeretnéd élni, két módon valósítható meg: vagy nem élsz értékelhető magánéletet, ami azért eléggé le tudja csökkenteni az élet élvezeti értékét, vagy pedig az utcán dugsz, had lássák mások. Utóbbi rövid időn belül azt fogja eredményezni, hogy a böriben fogsz magánéletet élni kigyúrt, szakállas bácsikkal.


Amúgy meg kezeltetned kéne magad, mert nagyon komoly paranoiában szenvedsz.

Képzeld, engem most kereken nulla darab kamera figyel. Két kamerát tartalmazó eszköz van a szobámban, egy a kikapcsolt notebookomban, ami az aktatáskámban pihen, meg egy áramtalanított, sajnos már élettelen akkumulátorú, lehajtott fedelű netbookban. Sok sikert kívánok hozzá bármilyen szuperhekkernek, hogy ezeken keresztül meglesse, hogy épp milyen ízű teát kortyolgatok, miközben ezt a bejegyzést írom.

Az a baj, hogy fordítva ülöd meg a lovat. Végletekben gondolkodsz, és nem logikus lépésekben. Ez kb. olyan, mint a napokban történt tragikus eset, amikor az anya megölte a gyerekét, mert az hátha nem fejlődik rendesen. Vagy az a "netceleb" csajszi, aki a pasijával azért nem használt gumit, mert féltek, hogy kiszakad. Végülis technikailag így tényleg nem szakadt ki, hiszen nem volt, mi kiszakadjon. De ha félsz, hogy egy nagyobb esőzés után beázik a házad, nyugodtan dózerold le, így nem lesz, mi beázzon.

Érted már? Ha van egy (vélt, vagy valós) probléma, akkor a problémát kell kezelni, és nem pedig kiirtani azt, amin esetleg mutatkozhat a probléma.


"de ha igyis ugyis tudja?"

Mit? Kb. azt tudHATnak rólad, amit engedsz, hogy tudjanak. De ezek elsöprő többsége is puszta statisztikai adat, ami senkit nem érdekel néhány marketingesen kívül. Azt, hogy én most mit hallgatok Youtube-on, szerinted hány ember nézi? Nulla. Egy statisztikai algoritmus elemzi azért, hogy az ajánlott videók között ne Kis Grófót adja be, hanem a Pink Floydot.


"Ha már a falon is átlátnak szinte hangradarral stb."

Azért kíváncsi lennék, hány ház mellett skubizzák a titkosügynökök, hogy épp hogyan készíted a vacsorát. :D Abba ugye belegondoltál, hogy ez elképesztő mennyiségű csúcstechnológiájú eszközt, és elképesztő mennyiségű munkaerőt kívánna ennek kivitelezése? Ráadásul ilyenről gantáziálni, amikor még egy rohadt wifi sem képes két falon átmenni, és egy hőkamera is csak homályos pacákat mutat, főleg, ha kicsit befűtesz otthon... ez inkább sci-fi, mint valóság.


"meg nsa. sorolhatnam"

Igen. Az NSA-t pont az érdekli, hogy Julcsa néni melyik szappanoperát nézi.


"akkor nem egyszerűbb tisztességesen élni az életben"

Normális körülmények között az ember nem félelemből él tisztességesen.


"magas labda mi?"

Nem a labda a magas, az IQ az alacsony.

2022. dec. 2. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ma is természetes a nemi szegregáció az üzletközpontokban (wc, zuhanyzó, stb) és nem engedik meg hogy minden fülkét kamera figyeljen, mit vársz..? :)
2022. dec. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!