Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » NFT a jövő technikája ?

NFT a jövő technikája ?

Figyelt kérdés
Sokat hallottam, hogy az NFT a jövő. Pl márkás ruháknál egy NFT alapú azonosító lesz, hogy ez valóban Armani vagy Hugo Boss. De pl az Alfa Romeo is ilyesmiket tervez az új kocsiknál, hogy ne lehessen visszatekerni meg ilyesmi
2022. aug. 22. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi értelme az NFT-nek, nem hinném, hogy bármi nagyobb dolog lenne belőle.
2022. aug. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel én sem látom az NFT jövőjét. Persze az NFT azonosítója lehet egyedi, de senkit se érdekel.

Digitális világban azt másolsz kb le amit akarsz, valóságban meg nem túl lényeges ez. Dzsesszika nem fogja az NFT bizonyítványát mutogani a klubban arról hogy valódi a hermès táskája vagy a gucci ruhája.

2022. aug. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az NFT nagyon nem erre való.
2022. aug. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az NFT a ma piramisjátéka és csalása. Semmi jövő nincs benne.
2022. aug. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem is ebben a formában, de az Internet jövőjével kapcsolatosan foglalkozó "jövőkutatók" szerint a World Wide Web - a tartalmak HTTP protokollon és az egymáshoz fűződő HTML illetve az ahhoz kapcsolódó nyelveken, megoldásokon alapuló tartalmak rendszere - következő "állomása", a Web 3.0, az NFT által is használatos technológiákon - az elosztott hálózatok és -tartalmak, a blokklánc-technológia - fog alapulni.


Kicsit kifejtem:

Anno, a web kifejlesztése után pár évig az 1990-es évek elejétől kb. az 1990-es évek közepéig tartó időszak volt a Web 1.0 korszaka.

Ezen időszak alatt a webnek "három szereplője" volt:

1. a tartalmat létrehozó, aki statikus weboldalakat készített, majd ezeket feltöltötte a webtárhelyre

2. a tartalmat közzétevő, a webtárhelyet üzemeltető, akihez az előző fél feltöltötte a tartalmait

3. a tartalmat fogyasztó, aki az előzőleg említett webtárhelyről a webböngészővel érte el az első fél tartalmait


A web következő időszaka, a Web 2.0, az 1990-es évek közepétől jelenleg is zajlik. Itt a dolgok kicsit átalakultak:

* a tartalmak dinamikussá, interaktívvá váltak, a tartalmat fogyasztó nem csak olvashatta a tartalmakat, hanem tartalom közzétevőjévé is vált

* a tartalom létrehozója illetve közzétevője nem csak szimpla tartalmat alkot/tesz közzé, hanem egy kommunikációs felületet, platformot (lásd: fórumok, közösségi oldalak, videó-/képmegosztók,...)


Viszont ezen időszak alatt előjöttek a gyerekbetegségek:

* a tartalmak fogyasztói árucikké váltak (nyomkövető sütik, böngésző ujjlenyomatok, "Like-addikció")

* egyes platformok monopolhelyzetbe kerültek, amivel rendszerint visszaéltek (cenzúra, shadow banning, cancel culture, közösségi oldalak adatvédelmi botrányai)


Erre nyújthatna talán megoldást a jövőbeni Web 3.0, ahol a tartalom létrehozója, közzétevője és fogyasztója egyesül.

Tehát például egy közösségi portálhoz nincs szükség egy adott monopolhelyzetben levő cég által üzemeltetett központi szerverparkra, hanem a bejegyzések az egymáshoz direkt kapcsolódó ismerősök, közösségek között terjedhetnek (és ők auditálhatják a tartalom valódiságát - lásd: a blokkláncnál a bányászok szerepét - is); a művészek (vagy influencerek) tartalmait közvetlenül az előállítótól lehetne elérni (illetve digitális valutával - lásd: kriptovaluták - támogatni őt).

2022. aug. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az NFT a jövőben lehet valami, amennyiben a jövő a metaverzum.


Egyelőre a metaverzum még mindig csak egy bohózat.


Illetve mégis van egy jó aspektusa. A digitális művészek pénzzé tehetik a műveiket úgy, hogy a tulajdonjog egy része náluk marad, azaz a továbbértékesítés esetén mindig kapnak részesedést.


Tehát az NFT-nél nincs igazán semmi, mert egy képet, animációt, 3D alakzatot bármikor le lehet másolni, 100%-ban az eredeti művet kapva. Ez a dolog leginkább tényleg a tulajdonjogról szól jelenleg. Illetve később ha elterjednének a metaverzumok, akkor ott ezek a monetizált dolgok egyedivé fognak válni. A rendszer nem fogja engedni a másolatokat. Tehát a metaverzumban fog igazán számítani egy NFT tulajdonjoga.


Illetve aztán az, hogy egy NFT tulajdonlása hogyan jogosít fel valós termékek árulására, rajta megjelenítve az NFT-det, azt nem tudom... ez mindenképp egy jelentős része lehet egyes NFT-knek, de ez a vásárlási szerződésben benne lesz, jó esetben. Tehát hogy csak digitálisan használhatod, vagy kinyomathatod pólókra, és árulhatod.

2022. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!