Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógép leállításának...

Számítógép leállításának helyes módja?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm úgy állítja le a gépet, hogy nem a start menű-leállítás, hanem ezt kihagyja, és kinyomja a számítógép főkapcsolót manuálisan. Szerinte ez a helyes leállítás. Szerintetek?
2022. júl. 20. 17:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Mert nem ért hozzá, és azt hiszi csak az ő módszerével áll le. De ezt is leírták már korábban, és kezdődnek a kérdések és válaszok is önismétlésbe átfordulni.
2022. júl. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

A leállítás a win10-ben már nem ugyanaz mint a win7-ben volt.

A programokat bezárja, de a rendszert csak hibernálja. Ez meg is látszik a "bekapcsolás óta eltelt idő" számlálón: nem nullázódik. Ennek megkerülésére találhatta ki a restart alatti áramtalanítást, de felesleges.

A javasolt megoldás az hogy nyomni kell a shift-et miközben a kikapcsolás gombra kattintunk, vagy még egyszerűbb hogy egy az egyben kikapcsoljuk a gyorsindítást: [link] SSD-vel használva a gépet amúgyis felesleges.

2022. júl. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
70%

Még egy dolog jutott eszembe, hogy mi lehet a vita és a félreértés oka közöttetek. Pusztán lehet jelentésbeli...


Ő a "power" gombot beállította hibernálásra vagy alvó üzemmódra. Csak Ő ezt "leállításnak" hívja. Végül is az Ő szemszögéből gép leáll. Sőt hibernálásnál a gép ténylegesen ki is kapcsol miután mineden volatilis adatot (RAM, CPU és egyéb belső OS állapotok) a háttértárra mentett. És ezt szereti, mert így minden onnan folytatódik "bekapcsoláskor" (ami valójában "felélesztés") minden, ahogy abbahagyta. Van aki ezt jobban szereti mint a teljes leállítást. És ezért cseszett le, mert Te viszont valójában leállítottad a gépét!


Mert Te ugye a leállítás alatt azt érted, ahogy a legtöbben értik, helyesen. Hogy az operndszer futása a következő indításig végérevényesen befejeződik. Tehát nem csak felfüggesztésre kerül.


Még ez jutott eszembe. Tisztázzátok.. hátha ez segít.

2022. júl. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
19%
Vágd földhöz a spanodat meg a gépét is hajjak meg
2022. júl. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Alex Fly ***** válasza:

Az edigiekben szinte minden le volt már írva. De hadd egészítsem ki egy kicsit a saját tapasztalataimmal...


<OFF>

A mai, modern rendszerek (éetsd: 10-15 évnél nem régebbiek) már elég jól tolerálják a tápkimaradást. A naplózott fájlrendszerek mellett minimális az adatvesztés esélye és a HDD-k is fel vannak készülve az automatikus vészleállásra ilyen esetekre (tényleg: emléxik itt még valaki arra, mi az a "park.com" és mire/mikor kellett használni?)

Szóval több évig laktam olyan lakásban, ahol a régi, alulméretezett elektromos hálózat miatt rendszeresek viltak az áramkimaradások. Ilyenkor természetesen a gép is behalt...

Soha, egyetlen esetben sem volt ebből sem hardveres, sem szoftveres problémám - a védelem működött.

De!

Ha éppen valami lemezművelet közben jött a csapás, akkor a S.M.A.R.T. szépen bejegyezte a megfelelő helyre a szektorolvasási/-írási hibát és egy idő után emiatt minden rendszerindításkor kukaérettnek nyilvánította az egyébként tökéletes kondíciónak örvendő merevlemezt...

</OFF>

2022. júl. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!