Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Amikor teljesen feltoltodik a...

Amikor teljesen feltoltodik a laptopom es bedugva marad onnantol "levalik" az akumlator es csak toltorol megy?

Figyelt kérdés
Jo otlet bedugva hagyni a laptopot amiuta mar feltoltodott igy kimelni probalva az aksit vagy ez ugyan ugy hasznalva van? En amikor itthon vagyok egesz nap bedugva hagyom remelve, hogy ijenkor kikapcsolja az aksit es csak aramrol megy.

2022. jún. 2. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahogy én olvastam, a laptop kikapcsolja magát, mikor 100%-ra feltöltődött, így hát nem lesz baja, viszont, ha leírod a laptopod nevét, utána nézek neked, hogy az a típus, nem e máshogy van valami oknál fogva.
2022. jún. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
koszi szepen, Asus rog strix g15
2022. jún. 2. 19:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs mit, szóval:


[link]


Ha minden igaz, van külön program rá, hogy irányítsd a töltöttségét, másrészt, elég megosztó válaszokat olvastam, volt amibe azt írták, hogy az akkumlátor élettartama csökken, de volt, amiben azt, hogy nem, magamtól viszont nemtudom. De itt, mindent leírnak, amire szükséged van, bár nálunk van egy laptop, egy jóval régebbi, 4 éve nincs kihúzva a töltőből, és semmi baja, úgyhogy, szerintem ennek se lesz.

2022. jún. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha feltöltődött, lekapcsolja a töltést, így túltölteni nem fogja. Viszont az akkumulátornak van egy belső ellenállása, így akkor is merül ha nincs használatban, sőt akkor is ha ki van véve a gépből. A töltésvezérlő ezért egy idő után utántölti. Ez az állandó utántöltés csökkenti az élettartamát. Ez viszont csak huzamosabb idő, több nap után jelentkezik, tehát ha lemerült, bedugod a töltőre és elkezdesz dolgozni vele 8 órát, de feltöltődik 2 óra alatt, a 6 óra hálózatról üzemeltetéstől nem lesz baja. Ha viszont asztali gépként van használva és folyamatosan napokig, hetekig, hónapokig a töltőn van, az már baj. Ha így használod, érdemes kivenni az akkut a gépből, vagy asztali gépet venni eleve.
2022. jún. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az akkumulátor élettartam attól nem csökken, ha folyton töltés alatt van a notebook, mert gyakorlatilag nem az akkumulátoron keresztül kapja az áramot. Szóval nem úgy működik, mint egy On-Line szünetmentes, hogy akkor is az akkumulátorról kapja a feszültséget, ha az akkumulátor töltés alatt van. Így gyakorlatilag semmi jelentősége.


Rosszat azzal teszel, ha sokszor teljesen lemerül és azzal, ha lemerülés után félrerakod x hétre vagy hónapra, mert akkor mélymerülésbe is kerülhet. (Mint tudjuk, ha kikapcsol egy eszköz az akkumulátorról akkor még van benne valamennyi töltöttség. Ez hivatott megvédeni az akkumulátort a mélymerüléstől.)

2022. jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szakmailag nem értek hozzá, viszont minden laptopom és telefonom akksija úgy ment tönkre, hogy éjszakára töltőn hagytam, mivel mindig filmre-zenére aludtam el, és nem akartam, hogy reggelre lemerüljön.
2022. jún. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!