Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy működik a wifi?

Hogy működik a wifi?

Figyelt kérdés
Beakarom vinni jövőhéten a laptop-omat a koliba.. és állítólag ott van wifi.. azt hogy kell használni? Nincs wifi kártyám meg semmi ilyesmi a géphez. Mikor itthon elment a netem próbáltam a 'vezeték nélküli kapcsolatot' de nemjó.. Hogy kell beállítani? Vagy mire menjek rá, hogy csatlakozni tudjak a wifi-hez? Esetleg le kell töltenem valamit? :/
2010. szept. 18. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:

"Nincs wifi kártyám meg semmi ilyesmi a géphez."


Ha nincs integrált wifi vezérlő a gépben, akkor kénytelen leszel először venni egyet. Ez lehet pcmcia vagy usb csatlakozású, én az utóbbit javaslom, mert rendszerint több az usb port a gépen, mint a pcmcia. Egy ilyen kütyü 3-5eft körül mozog.

Ha ez megvan, feltelepíted (vagy adnak hozzá drivert, vagy letöltöd a gyártó oldaláról).

A wifi egyébként ugyanúgy rádió, mint pld a bluetooth, de elsősorban hálózati célokra alkalmas.

Ha megvan a feltelepítés, alapértelmezésben (ha a driver nem veszi át a szerepet) a win kezeli a vezeték nélküli kapcsolatokat. Ott lelistázod az elérhetőeket, megtalálod a koleszét és csatlakozol hozzá. Lehet, hogy jelszó (kulcs) kell a csatlakozáshoz, nyilván ezt a kolesztól kapod.

2010. szept. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2010. szept. 18. 18:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!