Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » MacBook Air (2016-2017) vagy...

MacBook Air (2016-2017) vagy MacBook Retina 12” (2015-2016)?

Figyelt kérdés

Macbook Air vagy Sima Macbook?

Alap felhasználásra melyik lenne optimálisabb? Árban a kettő ugyan az.

A Macbook retinánál ugye korlátozottak a csatlakozási lehetőségek de pár ezer forintból ez orvosolható. Engem nem zavarna.



2022. ápr. 11. 00:27
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Mindkettő brutálisan régi. A 12 colos kijelző meg hát... aprócska. Értem én hogy az Apple cuccok jobbna értékállóak, de azért ennyire nem. Internetezni meg filmezni jók, de arra jó egy belépő szintű új laptop is, 2-3 év garanciával és sok szempontból modernebbként, erősebbként.
2022. ápr. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Erről a kérdésre eszembe jut egyik ismerős, aki használtan vett régebbi Apple terméket, mert kellett neki az alma, de nyilván pénze nem volt újra.

Na most van egy Apple cucca, ami állandóan laggol meg lefagy, de legalább apple. Ja ami persze a rajongói szerint sosem laggol sosem fagy le.

2022. ápr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

"Mindkettő brutálisan régi"

A fejed az régi :D

Még simán jó egy 2015-2017-es gép. A 2017-es Airt 2019 júliusáig gyártották, még az is elképzelhető hogy újat is lehet belőle találni valami elfekvő készletből.


A 2016-os Macbook még támogatott

Viszont nem valami erős. Én nem venném meg. Tényleg olyan mintha egy billentyűzetes tablet lenne.

Intel Core m3, m5, m7 (6Y30, 6Y54, 6Y75) ("Skylake") proci van benne.


2016-os Air nincs.


A 2015-ös Airben ezek a procik voltak elérhetők_

Intel Core i5 or Core i7 (5250U, 5650U)

A 2017-es Airban meg ezek

Intel Core i5 or Core i7 (5350U, 5650U)

Mindketté támogatott, a legújabb macOS elérhető rájuk.

Igazából mindegy melyiket veszed, teljesítményre kb ugyanazok.

Lehetőség szerint 8GB RAMmal vegyed. A 4GB nagyon kevés, attól már tényleg akadozhat.


Én 10 éve használok mac-et és kb 2 évente van egy fagyás. Annyi azért még belefér 2-eske?

Érteni kell azért a mac-hez is és néha kicsit rendbe kell szedni és nem fog sem fagyni, sem laggolni.

Kivéve a facebook a Safariban. Azért meg nem a mac a hibás, hanem a facebook.

Egy 2014-es macet hajtok és ez is még bőven elég kb mindenre is. (Játékra van egy wines gépem)

2022. ápr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

"A fejed az régi :D"


Na most aztán jól helyre lettem téve, máris tudom hogy miért nem régi egy 5-6 éves laptop, ami új korában sem volt egy erőgép.

2022. ápr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Az a baj, hogy mindenki csak erőgépet akar, más nem jó. Ha nem ér el a gép 9 csilliárd pontot a gíkbencsen akkor az nem ér semmit.

Egy ilyen 2017-es MBA bőven elég filmezésre, facebook, messenger, böngészés, whatsapp, word, excel, pdf stb....

Attól hogy mindig a legújabb, legerősebb, legdrágább géped van nem menő leszel hanem konzumidióta.

2022. ápr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Értem én, hogy elég filmezésre meg egyebekre, de mint írtam, erre tökéletesen megfelel évekig egy belépő szintű laptop, több év garanciával.

Vagy egy pár éves üzleti laptop használtan, szintén garanciával, fillérekből.

De persze kell az alma logó a facebookozáshoz...

2022. ápr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem tudsz objektív lenni, akkor inkább ne válaszolj.

Egy belépő szintű laptop sehol nincs egy 4-5 éves mac-hez képest. Egyik kollégámnak tönkrement a régi macbook proja, vett egy belépő laptopot és 3 nap múlva küldte vissza és vett egy mac-et újra. Próbálkoztam én is azzal a laptoppal, de legszívesebben behajítottam volna a kukába. Nem vagyok windows ellenes, de a belépő win-es laptopoktól mentsem meg az Isten!


A pár éves üzleti laptop teóriáddal meg ott a baj, hogy pár éves... akkor ha már használt miért ne mac? :D

Almaellenes vagy és ezt kivetíted nekünk ide anélkül, hogy átgondolnád. Mindegy mi van, csak lehetssem valahol szidni az applet. Közben meg fogadok, hogy még kirakatban sem láttál élőben mac-et.

Ha nem tudsz objektív lenni, akkor inkább ne válaszolj.

2022. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

"A pár éves üzleti laptop teóriáddal meg ott a baj, hogy pár éves... akkor ha már használt miért ne mac? :D"


Mert az 5-6 év nem pár éves :) Ezek még jellemzően gyári garis gépek, vagy ha nem is gyári van rajta, az eladó vállal még rá egyet.


Nem vagyok almaellenes, a telefonomat pl. ők gyártották. Ha most nem macről lenne szó, hanem egy 5 éves iPhonet akarna venni használtan, akkor is azt mondanám, hogy az árából inkább vegyen egy Androidot, vagy egy pár éves Android csúcsmodelt használtan.


"Egyik kollégámnak tönkrement a régi macbook proja, vett egy belépő laptopot és 3 nap múlva küldte vissza és vett egy mac-et újra."


Jó nekem is vannak ilyen sztorijaim, ahol a haverom anyjának a bátyjának a lánya vett valamit.

2022. ápr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!