Laptopnál operációs rendszer Windows 10 mit jelent?
Ha egy laptopnál azt írja, hogy Windows 10 operációs rendszer akkor az azt jelenti, hogy pl. a word az használatra kész állapotban van? És nem kell termék kulcsot vásárolni hozzá?
Vagy pl. a Free Dos-nál ott fizetni kell még pluszba, hogy használni tudjam?
A Windows és a Microsoft Office két különböző, fizetős termék. Ha van is előtelepített Office egy ilyen Windows-os gépen, az legfeljebb 30 napos próbaverzió lesz, amit utána külön megveszel, vagy más ingyenes irodai programcsomagot használhatsz (pl. Libre Office).
A Windows 10 az csak Windows 10-et jelent, azaz fel van az eszközre telepítve és benne van az árában a licenc is.
A Windows az Windows, az Office az Office...
Az alma alma, a körte körte.
Az előtelepített Office az olyan mint a díler által adott ingyen por.. Az ingyenes Officeok (pl Libre) hasznosabbak.
A LibreOffice ingyenes, ugyanazt tudja, mint a Ms Office. Csak a nevek mások.
#5 Azért az "ugyanaz" egy kicsit erős. A legtöbb feladatra megfelel, némely funkció felteszem jobb, mint az Office-ban, némelyik nem.
Kérdező, csak a "szürke" licenc olcsó, a hivatalos drága, ha nem Windows-os gépet veszel.
#6: Az "ugyanaz" tényleg erős. A LibreOffice sokkal stabilabban, és hibamentesebben tudja ugyanazon feladatokat ellátni, mint a Word. Nem számoltam össze, hogy darabszámra melyiknek hány funkciója van, de az ilyesmi összehasonlítások teljesen feleslegesek, hiszen azok több, mint 90 százalékát a felhasználók zöme úgysem fogja használni.Én munkámból adódóan "ingyen" kapnám a MS Office-t, mégsem azt használom, mert egyszerűen a LibreOffice-szal kevesebb a macera. Hogy mást ne mondjak, MS Office-nál mindig szívás van, ha körlevélkészítésnél dátumot tartalmazó mező is van, az ugyanis csak amerikai formátumban hajlandó megjeleníteni. (Legalábbis az Office 2016.) A LibreOffice-nál nincs ilyen probléma.
"akkor az azt jelenti, hogy pl. a word az használatra kész állapotban van?"
Nem.
Általában persze tesznek rá valami próbaverziót, de önmagában a Windows nem tartalmazza az irodai szoftvercsomagot. Vagy elő kell fizetned az Office 365-re, agy meg kell venned a "rendes" Microsoft Office-t, vagy felteszel egyet az ingyenes, de többségében legalább ugyanolyan jó alternatíák közül (pl. LibreOffice, WPS Office, OnlyOffice, Softmaker FreeOffice).
"Vagy pl. a Free Dos-nál ott fizetni kell még pluszba, hogy használni tudjam?"
Ha FreeDos-t akarsz használni, akkor nem. ;-) Ha Windowst akarsz egy ilyen gépen használni, akkor igen, azt - ha legálisan akarod használni - meg kell venned (és fel kell telepítened).
Egyébként azért tesznek rá sokan FreeDOS-t, hogy jogilag elmondhassák, hogy van oprendszer a gépen. Nem rossz rendszer a FreeDOS... arra, amire kitalálták. De nem egyszeri, hétköznapi feladatokra való. Jobb helyeken inkább Linuxot tesznek rá alapból, ami egy teljes mértékben használható, jó operációs rendszer.
Megjegyzem, itt leírtam már egy párszor, hogy a kereskedőnek semmilyen jogi kötelezettsége nincs arra vonatkozóan, hogy van-e operációs rendszer a gépen, amit árul, vagy nincs, éppen ezért lehet kapni olyanokat is, amin nincs (legalábbis ezt írják).
#7 Ha már az erős kijelentéseknél tartunk, ez a "több, mint 90 százalékát a felhasználók zöme úgysem fogja használni" a következő. Biztos viccből pakolják tele ilyenekkel nem kevés erőforrást áldozva rájuk. Mellesleg milyen kutatásra alapozod ezt a kijelentést...? Kizárólag a Microsoft tudhatja, ha a programok küldenek erről visszajelzést. Nem lett volna elég azt írni, hogy a LibreOffice - szerinted - a felhasználók 90%-ának teljes mértékben megfelel?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!