Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A különböző VPS szolgáltatások...

A különböző VPS szolgáltatásokat használva megoldhatóak az alábbi igények?

Figyelt kérdés

Külön-külön is néztem az igényeimet, de így drága lenne a havidíj, vagy kevés tárhelyet kapnék az egyes részekhez.


Ha egy szolgáltatótól vásárolok egy virtuális szervert, azon azt futtathatok amit akarok? Tudok futtatni adatbázist és kettő webszervert is egyszerre?


2022. febr. 2. 09:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Tudok futtatni adatbázist és kettő webszervert is egyszerre?"


Igen, persze. Csak ne dockereset vegyél, hanem valódi virtualizáltat, pl. KVM-est, a dockeressel akadnak problémák.

2022. febr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

#1:

milyen problémákra gondolsz?

2022. febr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 kovpet ***** válasza:
Tudsz futtatni, de minek neked két webszerver egyszerre?
2022. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#2


Volt, hogy Collaborát akartam fordítani, a KVM-es VPS-en simán ment, a dockeresen folyamatosan cgroups hibákat dobott.

Volt, hogy egy játékszervert akartam futtatni a taskset paranccsal, az is fatal error dobott, KVM-es VPS-en ment.

Ilyesmik...

2022. febr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4:

értem köszi


én saját játékszervert akarok majd futtatni (úgy értem amit én fejlesztek le) és a skálázhatóság miatt dockerben és kubernetes dolgokban gondolkodom, remélem stabilan tud majd működni


még csak elméleti szinten foglalkoztam a konténerizálással és olyan hostot kerestem ahol API-van lehet létrehozni VPS-eket, módosítani, törölni és időarányosan kell csak fizetni a foglalt erőforrásért, elég jó, költséghatékonyság szempontjából előnyösnek tűnő dolog ez számomra


remélem nem lesznek problémáim, vagy ha igen, akkor hamar megtudom őket oldani

2022. febr. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 kovpet ***** válasza:
5: fog menni, Balázs belenyúlhatott valami bugba, amúgy a konténer nem tudja, hogy ő egy konténer, mindennek kell mennie, ami amúgy megy.
2022. febr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5


Az más, ha te futtatsz valamit dockerben. Én arról beszélek, amikor virtuális szerver néven egy dockerbe rakott valamit kapsz.

2022. febr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7:

igen én is azt mondom, hogy bérlek 1 VPS-t ami konténer technológiával van megoldva, mondjuk dockerben kapok 1 konténert


néztem régebben, hogy 2 fajta virtualizáció van és a konténer előnye, hogy akár millisec, de max pár mp alatt "feláll a rendszer" és használatra kész

meg ugye "0-ról" az adott image-el gyorsan létrehozható és törölhető


nekem meg olyan rendszer kell amit erőforrás igény szerint könnyen tudok skálázni, mint a kubernetes


csak vannak olyan terveim amiket nem kubernetes alá akarok rakni, mert különálló rendszerek

2022. febr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kovpet ***** válasza:

7: Miért más?


8: Egyedi image-ből felhúzva mindenhol gyorsan létrejön a VPS.


A virtualizáció és a konténerizáció amúgy két különálló dolog. Van, hogy az egyik a jó és van, hogy a másik, feladatfüggő, de ezek nem felcserélhető fogalmak.



"nem kubernetes alá akarok rakni, mert különálló rendszerek"

A k8s alatt nagyon jól lehet szeparálni (pl névterekkel).


Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok k8s-szaki, csak tesztrendszereket futtattam k8sben, de azt sajátban is meg menedzseltben is.

2022. febr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8


Személy szerint nekem ezek nem szempontok. Nagyon ritkán indítom újra a VPS-eseimet, kb. félévente egyszer, újrahúzni pedig sosem szoktam :)

De ha neked fontosak, akkor talán tényleg jobb a docker.

2022. febr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!