Az IT Executive milyen munkakör?
Fizetés nem nagyon üt el egy fejlesztőitől glassdoor szerint.
Amennyire a google tud segíteni, elég színesnek tűnik első látásra a munkakör, és leginkább mintha vállalati rendszerekkel foglalkozna. (Gazdinfós dolgok jutnak róla az eszembe)
Ha van itt olyan aki személyesen többet tudna mondani erről a pozícióról így nagyon általánosságban, annak megköszönném.
Milyen tudásra van szüksége egy IT executive-nak a klisé dolgokon kívül?
Mi a megbecsülése a cégen, valamint a szakmán belül?
Mik a kilátások ezen túl?
Ha esetleg van itt olyan aki ebben dolgozik, akkor az is nagyon érdekelne, hogy egy interjú hogyan zajlott nála például 😊
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Executive, tehát igazgató.
Bármilyen felsővezetői IT-s manager pozíció lehet.
Pl CEO -Chief Executive Officer - vezérigazgató.
Ez valahol a CISO, CIO, stb alatt van.
Gazdinfó oké lehet, de egy MBA nem árt mellé.
Fizetés ügyileg azért átlagosan több mint egy senior fejlesztő fizetése. Az inkább $120-150k - régiótól és stacktől függően, ez meg $150k fölött. - ha már glassdoorból indulunk ki.
Az UK Glassdoor-t néztem, ott software dev-re és executive-ra is évi ~£37k átlagot írt, de lehet rosszul néztem valamit.
Tehát ez egy felsőbb pozíció. Viszont láttam graduate/pályakezdő IT executive munkaköröket. (Szintén brit oldalakon)
A briteknél mást jelentene ez a munkakör, vagy szimplán olyan mintha "nevelő" pozíciók lennének ezek? Esetleg az executive asszisztense.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Az az executive sokszor semmit sem jelent. Először marketingeseknél láttam, hogy mindenki executive meg director, meg executive director is, de a munkaidejük nagy részében pont ugyan úgy szórólapot rendelnek meg a webdesignerrel dolgoznak mint mikor marketing assistantnak hívták őket.
Sok cég rájött, hogy így lehet valakit ingyen "előléptetni", adni is valamit meg nem is. Én csak "job title inflation" -nak hívom.
Lehet, hogy sima 1st/2nd level Ops lesz a pozíció, a fizetés alapján még valószínűbb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!