Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Klónozott ssd hiba. Mi lehet...

Klónozott ssd hiba. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Helló. Klónoztam a hdd tartalmát ssdre, és amikor ssdvel indítanám a gépet elkezd bootolni aztán fekete kép és egy fehér vonal a balfelső sarokban leugrik egy sort és ott villog egyfolytában. ( és valamiért az asus ez flash nem látja az ssdt). Válaszaitokat előre is köszönöm!

2022. jan. 5. 22:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A BIOS-ban vagy az UEFI-ben átállítottad AHCI-re?
2022. jan. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Sata device mode: AHCI-re


UEFI boot mode: Enable

2022. jan. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Milyen géped van?
2022. jan. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Hali, át tettem AHCI-re de a probléma sajnos ugyan úgy fennáll :/.


Gép: alaplap: asus m5a78l-m/usb3 proci: amd fx 6300,videókártya amd rx460

2022. jan. 6. 00:11
 5/22 anonim ***** válasza:

Tedd vissza AHCI-ről, és bootolj be ahogy szoktál.


Nem tudom hogy mit használtál klónozáshoz, én azt linkelem amit én használok, és tudom hogy működik:


[link]


Töltsd le, és telepítsd.


Nem tudom hogy a te migrálód újraindította -e a gépet pre-os módban a migrálás idejére, de ha nem, akkor biztos hogy gagyi átverés!


Ez újraindít, és feláll az AOMEI rendszere, majd az migrál automatikusan. Egy felállt, futó rendszert nem lehet migrálni!


A zöld nyilas, "Frissítés" gombra még véletlenül se nyomj rá! Az összes újabb verzióban a funkciók nagy része fizetős lett, úgyhogy ha frissítesz, "elszáll" az ingyenesség. XD Migrálni sem fogsz tudni. Ez valamikor ingyenesnek indult, aztán fizetős lett.


Ha végzett, újra indít, és a boot-sorrendtől függően elvileg a régi rendszered indul. A boot sorrendre ügyelj.


Ha ismét felállt a régi, indítsd újra megint a gépet, és lépj be a BIOS-ba, majd állítsd AHCI-re, és állítsd át az SSD-re a bootot.

2022. jan. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Egy pillanat!


Ugye alaplapra csatlakozol, és nem SATA-USB-vel mókolsz?


Mert ha igen, akkor sürgősen fejezd be, és az alaplapra dugd rá az SSD-t.


HDD-re telepített Windows-t ne akarj USB-ról bootolni.

2022. jan. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Még valami, az AOMEI-ről:


Bármilyen feladatot akarsz vele elvégeztetni, azt először eltárolja mint elvégzendő faladatot.

Ezután minden alkalommal rá kell nyomnod a bal felső sarokban lévő, "Érvényesít" gombra.


Bolond-biztosra csinálták, ezért még egyszer vissza fog kérdezni.

Nem tudsz egy véletlen klikkeléssel bajt okozni.

2022. jan. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

AOMEI-vel csináltam a klónozást devon tech videója alapján: [link]

Esetleg az nem lehet gond hogy a hdd mbr az ssd meg gpt? ( bocs annyira nem értek hozzá). Ja és alaplapba van dugva az ssd.

2022. jan. 6. 18:05
 9/22 anonim ***** válasza:

Nos.


Igen nehéz lesz elhinned, amit most mondok.

Ez a video egy faxság, felültél egy trollnak, aki jót röhög hogy bexopatta a jónépet.


Én még DOS-szal kezdtem, tehát nem tegnap. Amikor bebootolsz egy rendszert, az teljesen átrendezi a vinyón lévő fájlokat, összeállítja a futáshoz szükséges konstellációt. Ez a bootolási idő, ami nem kevés!

Amikor kikapcsolod, akkor visszacsomagolja indításra alkalmas állapotba, majd kikapcsolja a gépet.


Hosszú lenne elmagyarázni, de hidd el, hogy futás alatt lévő rendszert nem lehet klónozni. Az általam linkelt AOMEI sem véletlenül zárja be a Windows-t, írja át az MBR-t saját magára, majd nem a windows-t indítja hanem saját magát. Csak bezárt állapotot lehet klónozni.


Csináld végig azt amit én írtam azzal, amit én linkeltem. Előtte távolítsd el az AOMEI összes újabb verzióját. Eleve kezdjük ott, hogy AHCI eszközt nem tud egy gép sem IDE vezérlővel kezelni, de a videóban a BIOS-ról egy szó sem esett!


Ez egy b'rom.

2022. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Amúgy meg fogalmam sincs, hogy mi a p'csát akart a parancssori verzióval.

Minek kellett feleslegesen okoskodnia, ha ezt az AOMEI automatikusan elvégezte volna.

2022. jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!