Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért megy el a kép pár...

Ambruska23 kérdése:

Miért megy el a kép pár másodpercre alt+tabnál?

Figyelt kérdés
Nemrég arra a problémára lettem figyelmes hogy az eddig gond nélkül működő gépemen és monitoromon amikor alt+tabolok egy pár másodpercre vagy befagy, vagy elmegy a kép és amikor visszajön a monitoron elkezd világítani a működés jelző led. Ez nagyon irrátáló szokott lenni játékoknál.

2021. dec. 23. 14:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem volt gond és most van, és nem te telepítettél, állítottál el valamit (pl. Nvidia Control panelben), bármi apróságot, pl. limitáltad egy játékban az FPS-t, vagy vettél új hardware-t, (akar egy új kábel is okozhat ilyesmit, főleg ha lecseréltél egy hdmi-it display portra vagy egy jo minőségű hdmi-t egy olcsóbbra)


lehetett windows update is, esetleg az update elállította a beállításaid, monitort Mhz (ha pl. két monitorod van, lehet az egyik átállt 60 Hz-re 144Hz-rol vagy fordítva), velem történt hasonló, ellenőrizd le


Kábel probléma is okozhat ilyet, én erre gyanakszok, esetleg kicsit meglazult hátul a bedugott kábel a csatlakozóban, én megnézném hogy minden rendesen be van-e dugva, kicsit megmozgatnám a kábeleket, néha kicsúszott kábel/gyenge jel okoz olyat, hogy elmegy a kép pár másodpercre (akár történhet alt-tabozáskor, mert ilyenkor a géped válthat fullscreen/windowed üzemmódot és az új jelet (esetleg gyengébb jelet) a monitor nem érzékeli elsőre) én a kábellel/csatlakozásokkal kezdeném a tesztet, aztán beállítások leellenőrzése (felbontás, frekvencia, fps limitálások, stb).

2022. jan. 8. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!