A GNOME asztali környezetet hová szánják leginkább, hol állja meg a helyét a legjobban?
Te mirol beszelsz? A Gnome 3 evek ota alap egy csomo disztron, RHEL-en jelenleg csak az tamogatott. Napi szinten hasznalom, kb. barmire jo.
Nem ertem ezeket a kerdeseket amugy: nem a DE-t kell nezegetned, hanem a rajta futo programokat...
Egy elégé vitatott irány, Ubuntu Unity -vel kezdődött 10 éve, és elkezdte átvenni Gnome is. Ennek örömére született meg a LinuxMint ami a Gnome 2 irányzatát vitte tovább Mate néven. (Le is nyomta a eredeti Ubu -t)
Eredetileg a jobb helykihasználás kisebb kijelzőkön, de nem jött be nagyközönségnek.
Jelenleg a KDE és Cinnamon viszi a mezőnyt, utána még Xfce és Mate, végül összesen pár % -al a Gnome 3+ / Unity.
Többnyire érintő kijelzőn használják, bár ott is macera az ablakok méretezése, bezárása.
sracok meseljetek mar el hogy mi az az ultrafontos, elengedhetetlen es a gnome3-bol megis hianyzo feature? eddig nulla konkretum hangzott el.
10+ eve napi szinten hasznalom, nyilvan nem tokeletes de kb. olyan erzesem van mintha divatbol utalni kene mint a windows-t.
A Gnome 3-40 szerintem az egyik legátgondoltabb asztali környezet, és teljesen jól használható asztali gépen és érintőképernyős eszközökön is. Érződik rajta, hogy sok agyalás, sok munka, sok tesztelés van mögötte, és nem csak a levegőbe kapkodva implementálnak random funkciókat, hanem van egy egységes irányvonal, és ahhoz tartják magukat. Bár az azért tagadhatatlan, hogy sok dolgot koppintottak le a MacOS-től
Az sem igaz, hogy érintőképernyőre lenne kitalálva. Nézd meg a Windows start menüjét, a képernyő egyötödnyi területére van bezsúfolva, aztán ha kell valami, görgethetsz lefelé ész nélkül. Ehhez képest a Gnome alkalmazásindítója (meg a MacOS Launchere) egy megváltás.
A kiegészítőkről: valójában egy alap Cinnamon, KDE, Xfce vagy Mate sem áll másból, mint egy ablakkezelőből. A csomagkezelő persze lehúzza mellé még a panelt (ami már eleve egy külön bináris), lehúzza mellé a különféle kis biszbaszokat (appleteket, pluginokat), mert ezek nélkül még egy menüd sem lenne. Ezek a kis biszbaszokat semmiben sem különböznek a Gnome kiegészítőitől, egyébként a legismertebb, leggyakrabban használt kiegészítőket a Gnome csapat emberei készítik.
#4 pl. a Title-bar és Software menu-bar elbarmolása.
Ha nem is nyomja fel a fix felső panelre (ami alapvetően is mindig kényelmetlen volt hogy fent van), akkor is egy mixed megoldásba zsúfolták, ahol a menüt elérni vagy billentyűvel tudod kezelni, vagy előbb rá kell húzni a sarokra aztán ügyelni hogy nehogy eltérj róla...
Az ablakok méretének változtatása, minimalizálás, bezárás is kényelmetlené vált a title-bar és panel egybe olvasztásával.
A lebegő scrollbart nem tudom hogy még mindig erőltetik -e, de az is egy halál kezelni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!