Mennyire van jövője a crypto valuta bányászásnak?
Chip hiány van, energia válság van bla bla bla...
Beláthatólag meddig érdemes ezzel foglalkozni?
Illetve ha most beteszek 2 millió Ft ot akkor kb mennyit hozhat havonta?
És milyen hardverrel mit lehet bányászni (videokártya, CPU stb.)?
Pl látom hogy videokártyával bányásznak a legtöbben (több tízmillió forint értékű VGA-kkal) gondolom az jó bitcoinhoz.
Kb 2 millió Ftos befektetéssel altcoint tudok csak bányászni? Ahhoz is videokártya kell?
Gondolom ilyen kis tételben már nem éri meg mert annyian bányásznak?!
"Illetve ha most beteszek 2 millió Ft ot akkor kb mennyit hozhat havonta?"
Az áramszámlád költségét.. se...
"Illetve ha most beteszek 2 millió Ft ot akkor kb mennyit hozhat havonta?"
Talán nem fogsz 3 millió Ft-nál többet bukni...
Magánvélemény, de a jelenlegi formájában hosszú távon ez fenntarthatatlan. A csapból is a bolygónk megóvása folyik (teljesen helyesen egyébként, ha így folytatjuk, pár évtizeden belül komolyan megsz*pjuk), erre mi történik? Megjelenik egy olyan pénzrendszer, aminek a fenntartásához brutális mennyiségű energia kell. Úgy, hogy egyébként a lakosságnak csak töredéke érdekelt benne. Energetikei válsághoz is vezethet, ha ez szélesebb körben elterjed.
Minden más tekintetben én nagyon pártolnám egy államtól, és mesterséges manipulációtól független pénzrendszer létrejöttét, viszont annak fenntarthatóan kellene működnie. Na, meg maga ez a blokkláncosdi... hogy tároljuk minden eddig tranzakció adatait, és azt minden egyéni bányász tárolja a gépén (a pooloknál ez nyilván a poolban tárolódik), kicsit abszurd. Jelenleg 3 TB körüli a Bitcoin blokklánc mérete. Oké, a háttértáraink is egyre nőnek, de ha szélesebb körben elterjed a kripto, előbb-utóbb kezelhetetlen méretűre hízik a blokklánc.
Az a baj, hogy amikor ezeket megtervezték, nem gondolkoztak hosszú távon.
Ami a bányászatot illeti: akkor éri meg, ha csúcskategóriás hardvered van, és/vagy rohadt olcsón jutsz áramhoz. Kíváncsiságként én kipróbáltam, mit tud felmutatni a jelenlegi gépem (GT 710, 2 GB-os grafikus kártyával), illetve egy 2Pac USB bányásszal is, és nem csak az jött ki, hogy egyáltalán nem éri meg, hanem az is, hogy ha ezt egész életeben futtatnám, akkor sem termelné meg egy havi fizumat. Konkrétan filléres nagyságrendekről beszélünk. Litecoinnál kicsit jobb a helyzet, itt akár napi 1-2 forintot is meg lehet keresni egy újabb, de azért távolról sem csúcskategóriás hardverrel.
Ethereum meg nekem felejtős, hiszen legalább 4 GB videomemória kell hozzá.
A következtetés: nem divatból mondom, hogy nem éri meg, hanem tapasztalatból. ;) Ha esetleg rááldozol másfél millát, és célirányosan építesz egy bányagépet, akkor valószínűleg jövedelmező lesz (olyan értelemben, hogy többet termelsz, mint az üzemeltetés költsége), viszont nem garantált, hogy meg tudod termelni a bányagép árát. Már csak azért is kockázatos, mert ki tudja, hogyan alakulnak az árfolyamok? Lehetséges, hogy épp most fog szárnyalni minden, de az ellenkezője is megeshet.
Akik meg hangoztatják, hogy mennyire megéri, azoknak azért éri meg, mert több millióval játszadoznak. Igen, ha lenne 20 millád csak erre, akkor tudnál belőle komolyabb profitot termelni. (Persze, kockázat akkor is lenne.)
Amiben lehet fantázia, az a valutavásárlás. Persze, ez is kockázatos, mert semmi nem biztosítja, hogy ne kezdjen el mindegyiknek az árfolyama meredeken esni, de az előrejelzések szerint a főbb kriptók nagyjából emelkedni fognak.
"Mennyire van jövője a crypto valuta bányászásnak?"
amíg van benne pénz, hülyék lennének kiszálni belőle
"Illetve ha most beteszek 2 millió Ft ot akkor kb mennyit hozhat havonta?"
számold ki..., mert sok mindenbe belelehet tenni, de lehetetlen megmondani, hogy 1 év múlva minek fog akkorát ugrani az ára, hogy hirtelen milliárdos leszel
mellesleg nagy meggazdagodást nem kell várni: 1) sok idő, mire ugrik az ára (vagy csökken), megjósolhatatlan 2) rengeteg coin van, egy csomó kamu is + az se mindegy, hogy limitált, hogy mennyi coin van vagy unlimited stb. 3) mikor lépsz be
"És milyen hardverrel mit lehet bányászni (videokártya, CPU stb.)?"
egyes coinok más algoritmust használnak
pl. bitcoint, litecoint csak ASIC-al* éri meg bányászni, ha be is lépsz egy poolba, olyan hangya fos méretűt fogsz produkálni, hogy semmi haszon nem lesz rajta
soloba nyomni meg lottó
*ASIC-ok pedig drágák és mire megveszed kb. semmit nem ér (kivéve a nagy bányászok, akik elsőnek kapják meg, majd tovább értékesítik mikor már nem hoz annyi pénzt)
de mondjak egy másik példát: monero a RandomX-el, egy rakás memória kell neki, hogy bányászni tudjál vele normálisan
coint választani nehéz, sok a kamu, memecoin és az olyan ami évek óta csak stagnál/haldoklik
ethereum pedig a PoWról mostanában akar majd átállni PoS-ra
mi az a PoS (és PoW) https://www.youtube.com/watch?v=M3EFi_POhps
Ezzel a videókártyával kb 70 ezer forintnyi coint tudsz bányászni jelenleg, de jövője később még annyira se lesz, mint most. Tehát beruházni nem éri meg, és inkább azok bányásznak, aki már bányászott, és már visszahozta az árát a kártya. Az asic gépek többet hoznak most, de drágábbak,és utána másra nem használható. Bár kérdéses hogy egy ilyen kártyát használtan megvesznek-e a gamer-ek, mert az új árának feléért,harmadáért is nagyon drága játékhoz.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!