Manjaro Linuxra lehet-e Debian kernelt tenni?
Jaj...
Ubuntu-nál meg ott a SNAP.
Kernel, meg nem Debian/Arch/RedHat függvénye. Csak a Debian dpkg csomagkezelést használ, míg a RedHet féle meg rpm-et.
Kezdjük ott, hogy az Ubuntu 21.10 is 5.13-as kernelt használ, ahogy a legfrissebb Manjaro is.
Debian 11, meg még csak 5.10
#3
Mennyi időd ment el rá, mire az összes Manjarós kérdéshez beírtad, hogy "a Manjaro instabil"? Szerinted ez a korrekt válasz MINDEN Manjarós kérdésre?
Szerintem a szabadidőm ne akard számonkérni rajtam, majd ha munkaszerződés áll fenn közöttünk, akkor megteheted ezt, munkaidő tekintetében.
Igen, szerintem korrekt válasz, mivel én ezt tapasztaltam. Több mint 15 éve használok linuxot, legalább 20 féle disztrót teszteltem, közöttük volt a manjaro is. Nem fogom senkinek sem ajánlani, mert ahogyan írtam, instabil. Úgy gondolom a 15+ év tapasztalat elég volt arra, hogy a napi, több gépes használathoz válasszak megfelelő disztribúciót és ne az aktuális hype alapján. Ha valaki ennek ellenére cumizni akar egy rendszerrel akkor tegye, szíve joga.
És mégis miben nyilvánult meg ez a nagy instabilitás? Mert én és jópáran évek óta használjuk a Manjarot, és semmivel sem tapasztaltabb vele több problémát, mint amikor Debiant használtam. Nálam pl. az Ubuntu produkált folyamatosan érthetetlen bugokat, míg másnál tökéletesen fut.
Ha tényleg 15+ éve Linuxozol, akkor nyilván te is tudod, hogy a Linux nagyon hardverfüggő. Nem egyszer találkoztam olyannal, hogy az én gépemen tökéletesen futó disztró más gépen bebootolni sem tud, vagy ha igen, akkor lassú és akadozik, mert más a hardver alatta. Olyan is volt már, hogy Debian 8.1 alatt ment a wifi, 8.5 alatt nem, és 8.9 alatt megint csak ment. Nem lehet egzaktul kijelenteni, hogy X disztró stabil vagy nem stabil, mert nagyon gépfüggő.
Asztali gépen a Debiannak és a Debianra épülő disztróknak - szerintem - egyre kevésbé van értelme. Az, hogy valami régi, nem feltétlenül jelent egyben stabilat is. És a legtöbb felhasználó nem elégszik meg 3-4 éve elavult programverziókkal, annak meg nincs értelme, hogy user letölti az Ubit, Debiant, LMDE-t, és csodálkozik, hogy a repóban 2-3-4 éves verziók vannak, aztán innen-onnan összeguberált ppa-kal rakja tele a rendszert, hogy legyenek friss verziós programjai. Így pont azt a stabilitást veszti el, amiért egyáltalán érdemes fix release-es disztrókat használni.
#7
Dehogynem. Az Ubuntu LTS a Debian testingre épül, a nem LTS pedig az unstable-re.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!