Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi ez a bitcoin dolog?

Mi ez a bitcoin dolog?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömmel a minap összefutottam és mesélte, hogy örökölt pár milliót. Nagy érdeklődve hallgattam, hogy mire szeretné költeni, erre kinyögte, hogy már “befektette bitcoinba” (??). Azt mondta, hogy minden hónapban kap azóta legalább százezret a számlájára, de volt már 300 ezer is belőle, és ennél csak többet vár már “mert jól fut jelenleg a dolog, és felfele megy az üzlet”. Ez hogy működik? :D Nem akarom kétségbe vonni, de vannak fenntartásaim.

Ha tényleg ilyen egyszerű és semmit nem kell csinálni, akkor miért nem csinálja ezt mindenki?



2021. okt. 31. 21:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
83%

Uristen de szanalmas hozzaszolasok :)) mar jo ideje fektetek bitcoinba, persze nem banyaszok, hanem siman hodlolok, es tenyleg nagyon sok penzt hoz.

Hogy miert mindenki nem ezt csinalja? Mert ott a sok fud, az eberek feltik a penzuket, nem mernek kockaztatni, nem neznek utana rendesen semminek...

Azt meg h senki nem csinalja se mondanam, nekem van 4 kriptos a haveri koromben es egymastol függetlenül kezdtunk bele mind

2021. nov. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Nekem is volt valaha bitcoinom, vettem rajta egy kiváló biciklit. Nem rinyálok amiatt, hogy most már Mercedest vehetnék az árán, ha megtartottam volna."

Magyarán egy madár vagy, aki egy szaros biciklit is a túlvállalt befektetéseinek likvidálásával volt kénytelen finanszírozni. Valóban nem rinyálsz amiatt, hogy levágtad az aranytojást tojó tyúkodat, hanem racionalizálod a pofáraesésedet, és reménykedsz, hogy másoknak se fog összejönni a dolog.

2021. nov. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

#22: Milyen túlvállalás, te szerencsétlen? A céges gépeinken, céges árammal bányásztunk (2014-ben még bőven lehetett), nekem egy büdös fillérbe nem került.

Most már tényleg hagyom a fenében, nem kell nektek semmit bizonygatnom. Állami gondozásban nőttem fel, de 25 éves koromban már nyolc embert foglalkoztattam vállalkozóként, és a saját tulajdonú lakásomban laktam (tény, a 90-es években még könnyebb volt). Nektek mitek van a tetves kriptovalutátokon kívül? Meglepne, ha bármelyikőtöknek is akár csak 10 millió forint lenne a számláján. Csak az ugat ekkora pofával, aki még az életben nem küzdött meg semmiért. Az ilyeneknek való a kripto is: fantompénz ingyenélőknek. És igen, nagyon remélem, hogy bedől az egész kretén kriptopiac, az ingyenélők pedig úgy fognak sírni, mint ahogy most röhögnek azokon, akik igazi értéket teremtenek, és jobb hellyé teszik a világot.

További jó gazdagodást kívánok mindenkinek.

2021. nov. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
57%

Áruld már el hogy miért gyűlölöd annyira a kripto bányászokat/kereskedőket?


"Csak az ugat ekkora pofával, aki még az életben nem küzdött meg semmiért."


Itt csak ugatsz, őrjöngsz itt össze vissza mint valami idióta.

2021. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
41%

#23: Semmit nem kell bizonygatnod, á! Az árvaházi hamupipőke történeted is csak véletlenül gépelted le nekünk, mintha bárkit is érdekelne.

A kriptózók többsége becsületes ember, aki a munkával keresett pénzéből fektet be, körömrágva, kétségtelenül rizikós eszközökbe. Képzeld el, még talán számolni is tud némelyik, oszt-szoroz és arra jut, hogy tisztán hagyományos befektetésekből nem lesz még egy háza se, nemhogy anyagi függetlensége. Vegyél vissza az arcodból, és valóban kapj be egy Xanaxot is, indokolatlanul fel vagy paprikázva.

2021. nov. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
29%

"A céges gépeinken, céges árammal bányásztunk (2014-ben még bőven lehetett), nekem egy büdös fillérbe nem került"

"az ingyenélők pedig úgy fognak sírni"


Szakadok :D

2021. nov. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!