Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi ez a bitcoin dolog?

Mi ez a bitcoin dolog?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömmel a minap összefutottam és mesélte, hogy örökölt pár milliót. Nagy érdeklődve hallgattam, hogy mire szeretné költeni, erre kinyögte, hogy már “befektette bitcoinba” (??). Azt mondta, hogy minden hónapban kap azóta legalább százezret a számlájára, de volt már 300 ezer is belőle, és ennél csak többet vár már “mert jól fut jelenleg a dolog, és felfele megy az üzlet”. Ez hogy működik? :D Nem akarom kétségbe vonni, de vannak fenntartásaim.

Ha tényleg ilyen egyszerű és semmit nem kell csinálni, akkor miért nem csinálja ezt mindenki?



2021. okt. 31. 21:06
1 2 3
 11/26 SIDLER22 ***** válasza:
67%

Egyrészt azért nem csinálja ezt mindenki mert nem értenek hozzá. Például Binance-re beregisztrálni még talán annyira nem nehéz. De oda utána be kell küldened HELYESEN a személyes adataidat (itt már a magyar nép fele összefossa a bokáját, hogy "júúj biztos holnap elrabolnak mert elküldtem egy cégnek a személyimet!"). Aztán még érteni kell a Staking-hez is meg alap szinten a tőzsdéhez is. Meg ugye ilyen-olyan coinok meg utalás működése, satöbbi...

Szóval nem egyszerű dolgok ezek egy átlag embernek aki még csak nem is foglalkozik informatikával.


A másik meg, hogy nincs meg benne a bizalom. A legtöbb embernek az a hozzáállása mai napig, hogy mivel nem tudja megfogni a kezébe (érdekes a bankszámláján lévő forintot sem tudja megfogni, de azzal nincs baja) ezért biztos valami átverés lehet és csak lehúzás (ahogy az első válaszoló is mondta).


Harmadrészt meg azért mert az emberek nem szeretik a változást. Még ha bíznának is benne, akkor is "júúj ez nekem bonyolult" meg "jaaj ehhez én már öreg vagyok" és akkor megint semmi nem lenne az egészből. Meg nincs is már kedve hozzá az embereknek. Politikába nem akarok belemenni nagyon, de ha a 2006-os zavargásokat nézzük és a mai botrányokat (lehallgatás meg érvénytelen parlamenti szavazások, ilyenek...). Már kb semmi nem történik retorzióként. Az emberek már belefáradtak az egészbe. Inkább otthon ücsörögnek. Az ő kis családja meg dóga meg pénze legyen biztonságban azt kész. A többi nem fontos. Lásd a videó elején a nénit: [link]


Szóval kb ezek az okai, de az én körömben például van egy átlagos szakmunkás szakács csávó aki szintén befektetett. Szóval a fiatalok nagy része egyébként tudja mi ez.

2021. nov. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
16%

Aki bitcoinba akar befektetni, az annyit árul el magáról, hogy sem a bitcoin, sem a befektetés lényegét nem érti. Egy ennyire volatilis eszközre bízná a nyugdíját, a lakását, a gyerekei jövőjét? A kriptolovagok jókat gúnyolódnak a Warren Buffett-hez hasonló régimódi befektetőkön, hogy ezek a középkorban ragadtak, már nem értik, hogyan működik a világ, stb. De Warren az utóbbi 50 évben mindig elkerülte az óriási és gyors haszonnal kecsegtető befektetéseket, és a végén mindig neki lett igaza. MINDIG.

Igen, néhányan nagyot fognak a kriptón kaszálni, és még többen fognak nagyot bukni. Nekem is volt valaha bitcoinom, vettem rajta egy kiváló biciklit. Nem rinyálok amiatt, hogy most már Mercedest vehetnék az árán, ha megtartottam volna. Nulla befektetéssel kézzel fogható értékhez jutottam, ennyi nekem elég volt, nem fogok visszamenni még egyszer, akármennyit is kaszáljanak vele rövid távon az ismerőseim.

2021. nov. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
46%

"ennyire volatilis eszközre bízná a nyugdíját, a lakását, a gyerekei jövőjét?"


Szerintem fogalmad sincs róla hogy miről van szó.


Ki lehet számolni hogy az adott országban x/y villany díjjal az az adott eszközzel mennyit bányászol.


"és még többen fognak nagyot bukni."


Debuta vagy.

2021. nov. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
28%

#13: Na, pont a te fajtádra gondoltam a gúnyolódó kriptolovagokkal. Bármelyikőtöknek felteszek egy pár pénzügyi kérdést, hogy pl. tudja-e, mi az a likviditás, hogyan számoljuk ki az annuitást, miért fontos a határhaszon, csak pislog mindegyik, hogy "mittomén, a kriptó a király, én gazdag leszek, te meg csóró maradsz". Oké, barátom, térjünk vissza rá 30 év múlva, meglátjuk, melyikünknek lesz több pénze.

Te még azt sem tudod helyesen leírni, hogy "de buta", de kioktatod azt, aki 23 éve tanulja a befektetést. Láthatólag a volatilitás fogalmát sem érted, mert semmi köze sincs ahhoz, hogy neked mennyi a villanyszámlád. 24 órán belüli 30-40%-os volatilitásindexszel maga az Atyaúristen sem tudja megjósolni, hogy holnap mennyi pénzed lesz a bitcoinból, de te nyilván azt is tudod. Érveid, tényeid nincsenek, csak osztod az észt. Óvodás szint.

2021. nov. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan mit csinál. Azt mondta, hogy “befektette a pénzt” (?) es neki már nem kell vele csinálni semmit, hanem majd vissza hozza az árának a tobbszoroset. :D Na most ha 5 millio helyett 10-et visszakap valahogy, az elég jól hangzik.
2021. nov. 1. 09:16
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

23 éve tanulja a befektetést."


Azért az elég nagy szégyen. Mármint az hogy még mindig nem érted hogy mi az a bitcoin.



"Oké, barátom, térjünk vissza rá 30 év múlva, meglátjuk, melyikünknek lesz több pénze."


De 30 év múlva halott leszel.


Ezekkel a buta szavakkal semmit se érsz.


"a likviditás, hogyan számoljuk ki az annuitást,"


Veszel egy rakás gépalkatrészt, aztán megy és annyi. Nem kell túlbonyolítani, nem a nyudíjadat számolja, csak egy bányászgép.


[link]



Az ár el van írva mert egy normális gpu-t se kapsz ennyiért...


[link]

2021. nov. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
59%
#16: Már megint csak gyalázkodsz, személyeskedsz, és egy csomó teljesen értelmetlen zagyvaságot írsz be, aminek semmi köze ahhoz amit én írtam. Te magad árulod el, hogy a világon semmi fogalmad sincs sem a pénz értékéről, sem a gazdaság alapjairól, de mégis hülyének akarod beállítani azt, aki ért hozzá. "Buta szavak"-atyaúristen! Gyerek vagy, abból is a legrosszabb fajta. Sok sikert a meggazdagodáshoz, én végeztem.
2021. nov. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

Na, pont a te fajtádra gondoltam a gúnyolódó kriptolovagokkal."


Szerinted azért csinálják mert soha se lehet "valódi" pénzre váltani?

Mindenki tudja, hogy nagyon meg vagy ijedve, mert nem sikerült felfogni, hogy miről van szó.


"magad árulod el, hogy a világon semmi fogalmad sincs sem a pénz értékéről, sem a gazdaság alapjairó"


Így van, de itt most a bitcoinról volt szó...

2021. nov. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
100%

Kérdező, mikor örökölte? Ha pár éve vett Bitcoint, akkor simán lehet dollármilliomos belőle.


Egyébként simán tudsz kriptóval fizetni, sok tőzsde ad Visa kártyát, szóval ez egy elterjedt tévhit. KP-t is felvehetsz vele.


"Bármelyikőtöknek felteszek egy pár pénzügyi kérdést, hogy pl. tudja-e, mi az a likviditás, hogyan számoljuk ki az annuitást, miért fontos a határhaszon, csak pislog mindegyik"


Ez nem igaz, én is kriptózok és gazdasági végzettségem van. Ráadásul nem is ment rosszul, az MNB és a Pallas Athéné ösztöndíjban is részesített.

Megvan benne a lehetőség, ezt szerintem te is tudod, persze rosszul esik az embernek, ha mai értéken elköltötte egy ház árát egy biciklire, de attól ez még nem azt bizonyítja, hogy a decentralizált valutáknak nincs jövője, hanem épp az ellenkezőjét.

Mindazonáltal pénzügyi ismeretekkel és tapasztalatokkal felvértezve egy olyan remek tőzsdén, mint pl a Binance rengeteget lehet keresni.

2021. nov. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

19

Néhány hónapja csinálja.

2021. nov. 1. 14:09
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!