Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 2007 es Excelben hogy oldható...

2007 es Excelben hogy oldható meg, hogy ha az egyik oszlop értéke nagyobb mint a másik, akkor egy harmadik zöld legyen és ez másolható is legyen?

Figyelt kérdés
Formátum >> Feltételes formázásnál csak egy sorra tudom megoldani. De egy egész oszlopot szeretnék szinezni, és a feltételt értelemszerűen a 2. ,3. , stb sorra külön másolni és úgy szinezni a többieket.
2010. szept. 3. 12:21
 1/1 anonim válasza:

Igazából nem teljesen tiszta a kérdés. Oszlopnak nincs értéke. Ugyanabban a sorban levő cellákat akarod összehasonlítani, és ha egyik nagyobb a másiknál, egy harmadik legyen zöld?

Feltételes formázásnál csak a saját cellának az értékére lehet feltételt szabni. Viszont ha például A1 és B1 cellákat hasonlítod össze C1-ben, akkor egy sima =HA(A1>B1;1;2) legyen a C1 tartalma. C1-hez beírod feltételes formázáshoz, hogy a cella értéke egyenlő 1-gyel, formázásnak meg a zöld hátteret belövöd. Így másolható, csak a cella értéke ugye "1" lesz... Persze ezt stringgel is helyettesítheted... Pl.: =HA(A1>B1;"NAGYOBB";"KISEBB") a C1 értéke... Csak akkor a feltételt is igazítsd hozzá. Nem tudom, hogy konkrétan mi az elképzelésed. Ez lefelé másolható. Persze van más megoldás is, de ha ilyesmi a gondod, akkor ez a legegyszerűbb.

Remélem, segítettem. Ha nem, holnap is felnézek, hátha kicsit jobban kifejted. Csumi!

2010. szept. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!