Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől lassult le a laptop-om...

Mitől lassult le a laptop-om nagyon, de nagyon?

Figyelt kérdés

Win XP-t használok, DE régebben Nem volt ilyen lassú! Nem érzékel időnként 1-1 leütött billentyűket, az egér parancsait sem, olykor mappa megnyitások sok időt igényelnek, a sajátgép megnyitása, valamint az egyes csatlakoztatott meghajtók (pendrive) megnyitása és az azokban lévő mappák megnyitására van, hogy befagy és még utólag sem hajtja végre a parancsot (nem érzékeli). Ez korábban is probléma volt, de talán nem ilyen mértékben.

Évekkel korábban volt újratelepítve. Igen...ez is lehet az oka, de inkább hardver szempontból kérdezem, mert régi darabról van szó, ahol az alkatrészek hááát...szerintem 4,5 éve nem voltak cserélve.

Igen sokszor kapott fizikai bántalmazást. Persze...azt lehetne mondani, hogy az egészet cseréljem le. De mégis arra vagyok kíváncsi, hogy melyek a legérzékenyebben tönkre menő hardverek?

40 GB-os HDD-ből 5,5 GB szokott mondjuk átlagosan szabad lenni. Igen, tudom hogy kicsi, csere már rég tervben van.

Nem használok olyan programokat (játékokat is értem ezalatt), ami nagyon enné a gépet. Van, amikor semmi sem fut (az alap-alap programokon kívül) és csupán egy mappát nyitok meg és ekkor is belassul. Takarítva időnként volt, nem gondolnám, hogy ez lenne a baj, de még sosem volt nagy nyomású levegőfújóval takarítva.


Előre is köszönöm a hasznos hozzászólásokat, meglátásokat!



2021. okt. 21. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Benyelhettél egy vírust, ha netre volt kötve vagy csatlakoztattál hozzá külső adathordozót. Az XP 7 éve nem kao frissítést, de amúgyse a biztonságról híres, simán benyeltem egyet volt osztálytársam pendrivejáról anno.
2021. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"40 GB-os HDD-ből 5,5 GB szokott mondjuk átlagosan szabad lenni."

Futtasd a Lemezkarbantartót, talán szabadít fel helyet a rendszer részére.

Meg nem ártana a hdd-re sem ránézni Hard Disk Sentinellel. [link]

2021. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt futtasd le, ha vírusos leszedi, Néhány óráig biztos tart.

Engedélyezni kell a karanténba helyezést az elején...

Ha van most vírusirtód kapcsold ki addig.

2021. okt. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez volt, vírus okozta
2021. okt. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!