Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért akar ennyi random ember...

Miért akar ennyi random ember webfejlesztést tanulni?

Figyelt kérdés

Azt még megértem, ha sok ember érdeklődik egy olyan modern ágazat iránt, mint az informatika. De miért pont a webfejlesztés érdekel mindenkit? Miért van az, hogy aki elkezd informatikát tanulni, az általában leragad a webfejlesztésnél, semmi robotika, semmi big data, semmi iot, semmi más, ami programozás vagy esetleg valami teljesen más feladatkör az informatikán belül, pedig annyi szép terület van, amiben megtalálhatnák magukat emberek. Honnan jön ez a webfejlesztés mánia? Nem akarom lenézni a területet, bár nekem sosem tetszett, inkább csak nem értem, hogy miért köt ki ott mindenki, aki idősebb korában akar informatikával, azon belül is programozással foglalkozni?


Ne vegye senki sértésnek, csak számomra meglepő, hogy minden ismerősöm, aki ilyesmibe belevágott, az általa készített weblapot mutogatja és webes technológiákat tanul főleg. Mintha más nem létezne.


2021. szept. 10. 02:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert:

* relatíve "könnyen" tanulható, elsőre nem igényel akkora eszköz-/energiabefektetést

* "látványos" eredményt ad

* van rá kereslet


A robotikához, az IOT-hez, az okoseszközökhöz hardverek kellenek, amik drágák (illetve igényelhetnek némi elektrotechnikai szaktudást).

A "big data", a mesterséges intelligencia, a programozás speciálisabb ágai nagyobb matematikai tudást igényelnek, amit nem mindenki tud egykönnyen elsajátítani.

2021. szept. 10. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"semmi robotika, semmi big data, semmi iot"


Ez pont három olyan irány, amivel az ember nem találkozik nap mint nap, amit nem tanítanak középiskolában, ami közel sincs annyira szem előtt, mint a webfejlesztés.

2021. szept. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert weboldalt láttak már, de a többiről azt sem tudják, hogy létezik.
2021. szept. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

"Mintha más nem létezne."

Miért, te az alapján választottál szakmát, meg úgy egyáltalán érdeklődési területet, hogy melyiket tanulják kevesen a környezetedben? És ha netán 3 emebrnél többen tanulták, akkor riadtan menekültél, mondván létezik más is?

Na, ugye, hogy nem.

Mondjuk én a legkevésbé sem tudom alátámasztani azt, hogy "mindenki" webfejlesztő lenne, de ez egy másik kérdés. :) Mint ahogy az is, hogy emellett te is csak két, nagyon szűk rétegterületet említettél meg a teljes informatikai palettából.

A robotika hobbinak jó, amennyiben a barkácsolás, elektronika, és fizika szintén tetszik az illetőnek. De ezen a területen komoly profitot elérni nehéz. Jelenleg még elég szűk terület, és ennek ellenére komoly tudásszintet kell benne elérni ahhoz, hogy egyáltalán labdába tudj rúgni.

A "big data" meg kb. olyan viszonyban van a programozással, mint autóversenyzés a benzinkutas munkával. Az autó közös, de nem hiszem, hogy Max Verstappent lekötné a kútkezelői állás, hiába van köze az autókhoz. Ráadásul a big data szintén egy szűk rétegterület, amihez komoly tudás kell ahhoz, hogy egyáltalán el tudj benne indulni, és emellett eléggé multidiszciplináris tudományág, több szakterületen is kiemelkedőnek kell lenni ahhoz, hogy eredményeket tudj benne elérni. A többség viszont inkább csak egy területre szeret fókuszálni.

Reálisabb lett volna, ha inkább adatbázisprogramozót, mobil fejlesztőt, játékfejlesztőt, vagy általános alkalmazásfejlesztőt hozol fel ellenpéldaként. Egyébként pedig az sem utolsó szempont, hogy a web egy trendi technológia, a webfejlesztésben pedig hamar lehet látványos eredményeket elérni.

2021. szept. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább te vagy leragadva ott hogy a webfejlesztés weboldalak készítéséből áll, miközben az általad felsorolt területeket is lefedheti részben vagy egészben.
2021. szept. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok leragadva sehol, ők konkrétan a weblapkészítésben csak weboldalakat látnak, azt is csinálnak, azt mutatják, abban kérnek segítséget és ilyen tanfolyamokra akarnak menni.


Egyébként én kicsit másképp választottam, statisztikus voltam, az adatelemzésben használt nyelvek fogtak meg először és azóta is inkább ezen a vonalon mozgok, szimulációkkal dolgozom főleg. És igenis szempont volt a népszerűség is, mert nem éreztem volna annyira magaménak, ha sztároltabb területet választok légbőlkapottan.


Az meg ne legyen már baj, hogy nem sorolok fel MINDENT a szakmából, hogy felfogjátok a kérdés lényegét... Nem csak programozásról beszélek, hanem az egész informatikáról. Azt sem feltétlenül értem, miért pont a programozás mondjuk.

2021. szept. 10. 12:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!