Régi gépben lévő ssd használata az új gépben?
1, A windows license az alaplaphoz kötött, de az OS file rajta van az SSD-n, ilyenkor mi van ha átviszem az új gépbe, múködni fog, csak ott lesz az 'activate windows' szöveg?
2, Átvihetem egyáltalán az új gépbe csak úgy, vagy kell egy windows újratelepítés? Az meg letörli az összes filet róla nem?
3, Ha kell újratelepíteni, akkor lehet, hogy az új gépben lévő hdd-re telepítem, majd az ott lévő OS-filet átmásolom és átírom az ssd-re?
Vagy hogyan lehetne megoldani, hogy az SSD-n megmaradjanak a filejaim, és az OS is onnan bootoljon?
Ma már nem szokott gondot jelenteni ha csak simán átrakja az ember egy az egyben másik gépbe az ssd-t vagy a hdd-t. Ez csak akkor érvényes ha modern a hardware.
Mikor ez az út nem járható jön az újratelepítés. Előtte ments le minden fontosat. A te esetedben ssd-ről hdd-re. Utána telepítésnél formázd az ssd-t és rakd fel a kívánt operációs rendszert.
Ezzel a módszerrel minden fontos adat megmarad és friss lesz az OS is.
1. Múködni fog, csak ott lesz az 'activate windows' szöveg.
2. Nem kell újratelepíteni, de megteheted. Az meg letöröl mindent.
3. Megteheted hogy a rendszert HDD-re telepíted, utána az egészet átklónozod SSD-re. Ehhez pl. az EASEUS Partition Master Migrate OS... menüpontja használható.
1. Működni fog, de a Windows inaktív lesz. Új licensz kell.
2. Átvihetted, csak extrém esetben nem indul vagy működik. De ha Win10-ed van az bármilyen hardvert azonosít és telepíti a drivert a működéshez.
3. Ne bonyolítsd! Ments le a fontos fájlokat pendrive-re külső HDD-re. SSD-t az új gépbe, friss Windows telepítés. Legbiztosabb és tisztább módszer.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!