Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudok készíteni egy...

Miért nem tudok készíteni egy működő Windows pendrive-ot?

Figyelt kérdés
Megpróbálok minden kicsit is fontosabb információt leírni hátha köze van a problémához. Jelenleg Manjaro Linux van a gépemen. Van egy 16gb-os pendrive-om amit megszeretnék csinálni egy bootolható windows pendrive-ra, hogy feltelepíthessem a Windowst. Próbáltam már etcher-el és MultiWriter-el is megcsinálni. Mikor megszeretném nézni a pendrive-nak a tartalmát látom, hogy minden ott van aminek ott kell lenni és nincs ott semmi aminek nem kellene mégis mikor kikapcsolom a gépet és biosban beállítom, hogy be legyen kapcsolva a secure boot meg, hogy a pendriveról bootoljon be elsőnek akkor nem bootolbe hanem belép a linuxba. Próbáltam már úgy is, hogy a secure boot-ot kikapcsolva hagyom de úgyse megy.

2021. aug. 17. 15:00
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Olvastad a #28-as válaszom??
2021. aug. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:
Igen! Nem a pendrive-al volt a gond.
2021. aug. 18. 21:51
 43/48 anonim ***** válasza:
A DK-s csávót kérdeztem, mindegy...
2021. aug. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
49%

DK-s csávó, Bala'zs-nak:


Gondoltam reagálok neked, ha már ilyen szépen belém álltál.(ismét)



A win is ugyanekkora szopás? Egyáltalán nem.


És hogy úgy születtem, hogy az első szavam a windows volt? Nyilván nem.


Viszont az első ismerkedésem a Microsoft-tal még a Commodore-64 volt.

Majd jöttek a DOS verziók, végül a win. Én még kínlódtam az MSCDEX konfigurálásával DOS-on, hogy képes legyen CD-t kezelni. Tehát én sem tegnap kezdtem a "szakmát", csak épp teljesen más vonalon mint te. Én jó néhány olyan mutatványt megcsinálok egy géppel, amire te kapásból mondanád hogy hülyeség, nem lehet.


De az amit itt a linux-al kapcsolatban olvastam, az katasztrofális. Eszemben sincs ezt a teljesen dezintegrált, akár még önmagával is inkompatibilis rendszert megismerni!

2021. aug. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
Pont ez a baj, úgy szidod, hogy nem ismered.
2021. aug. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
49%

Dk-s, Bala'zs-nak:


Egyszerűen nem LEHET megismerni, mert ha meg akarnám ismerni a linuxot, mindig abba a kérdésbe ütközöm, hogy "melyik"?


Windows-on jobklikk, "kompatibilitási problémák megoldása".


Majd ha idáig eljutott a linux, folytathatjuk az eszmecserét.

2021. aug. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

#46


"Egyszerűen nem LEHET megismerni, mert ha meg akarnám ismerni a linuxot, mindig abba a kérdésbe ütközöm, hogy "melyik"?"


Nekiállsz mondjuk az Ubuntunak, és ha nem tetszik, lépsz tovább. Egyébként a disztrók kb. 90%-ban ugyanazok.


Ubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Xubuntu ugyanaz, Debian majdnemugyanaz.

Arch, Manjaro, Arco szinte ugyanaz.

...

2021. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

"A win is ugyanekkora szopás? Egyáltalán nem."


Ó dehogynem. Én rendszergazdaként Windows-szal dolgozom nap mint nap, és nem egy géppel, hanem négyszázzal. Órákig tudnék neked mesélni, hogy mi szopás tud lenni olyan dolgok, amik Linux esetén elő sem jönnének.

2021. aug. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!