Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudok készíteni egy...

Miért nem tudok készíteni egy működő Windows pendrive-ot?

Figyelt kérdés
Megpróbálok minden kicsit is fontosabb információt leírni hátha köze van a problémához. Jelenleg Manjaro Linux van a gépemen. Van egy 16gb-os pendrive-om amit megszeretnék csinálni egy bootolható windows pendrive-ra, hogy feltelepíthessem a Windowst. Próbáltam már etcher-el és MultiWriter-el is megcsinálni. Mikor megszeretném nézni a pendrive-nak a tartalmát látom, hogy minden ott van aminek ott kell lenni és nincs ott semmi aminek nem kellene mégis mikor kikapcsolom a gépet és biosban beállítom, hogy be legyen kapcsolva a secure boot meg, hogy a pendriveról bootoljon be elsőnek akkor nem bootolbe hanem belép a linuxba. Próbáltam már úgy is, hogy a secure boot-ot kikapcsolva hagyom de úgyse megy.

2021. aug. 17. 15:00
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
38%

Bexarok a Linuxos kínlódáson! XD


Töltsd már le ezt: [link]

2021. aug. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:

21

rufus nem fut linuxon mellesleg én is inkább ezért váltok windowsra

2021. aug. 17. 18:22
 23/48 A kérdező kommentje:
beszarok csinálok etcherel egy ubuntut és nem bootol. mi baja van?
2021. aug. 17. 18:24
 24/48 anonim ***** válasza:

#23

Valamit rosszul csinálsz ha egy sima másolás se megy neked.


Egyébként a gép pontos típusát sem kellene titkolnod.

2021. aug. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

#21, #24-nek:


Linuxnál ebben a kérdésben számít a gép típusa?


Most rosáltam be másodszor. XDXDXD

2021. aug. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

#25, kérdezőnek:


Nincs egy nyavajás DVD íród a géphez? Hátha azzal elboldogul a linux.

2021. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

#25:


[link]

2021. aug. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

#25


Hiába ikszdézel, mint egy debil óvodás, ez történetesen nem a Linux hibája.

Windowson pontosan ugyanekkora szopás tud lenni, ha nem tudod, hogyan állj neki.


Az alapprobléma az volt, hogy a kérdező nem tudta, melyik programmal lehet megcsinálni. De nyilván te úgy születtél, hogy az első szavad a Windows volt, a második pedig a Rufus, nem igaz?


Meg lett említve a Mintstick nevű program, én azt nem ismerem, sosem használtam (de egyébként bent van a hivatalos repóban, nem is kell külön telepíteni vagy beállítani semmit hozzá).

Be lett linkelve a logout-os leírás, ami, mint ahogy többen is visszaigazolták, működik.

Én megemlítettem a WoeUSB-t, a kérdező másik kérdése alatt megválaszoltam, hogyan lehet megemlíteni.

Ezután a kérdező kiírt Etcherrel egy Ubuntut, és az sem működik. Mindezek után joggal merül fel a gyanú, hogy vagy a pendrive-val nem okés valami, vagy az ISO-val, vagy a BIOS beállításaival.

2021. aug. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

#25

Igen számít, nem mindegy hogy egy retro 10-15 éves P4 gépre akar telepíteni vagy egy 1-5 éves korszerű uefis gépre.


Ezen utóbbi gépeknél nincs különbség a win és a lin telepítő pen elkészítése és bootolása közt.

Egyedüli nehézség hogy a lin-el ellentétben a win telepítőben van 4GB-nál nagyobb file.


Dvd írás is mindkét os-en pofon egyszerű, nem kell hozzá semmit se telepítgetni. Viszont a win már nem fér rá egy sima egy rétegű dvd-re csak a DL-re.


A linuxnál viszont feltűnt egy (winhez szokott szememnek) egy furcsa bug. A filekezelő csak a végén szól hogy a 4,5GB file nem fért fel a fat32-re. Ha nem figyelsz erősen készítettél egy hibás telepítőt egy csonkolt 4GB-os telepítővel. Win esetén előre szól és el se kezdi a másolást.

Néhány (uefi)bios pedig még mindig nem ismeri az ntfs-t. :(

2021. aug. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:
Sikerült csinálnom egy windowsos pendrive-ot egy másik gép segítségével (amin windows fut) és működik. Köszönöm mindenkinek aki megpróbált segíteni!
2021. aug. 18. 00:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!