Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért lassú a laptop és miért...

Miért lassú a laptop és miért melegszik mint az állat?

Figyelt kérdés

Egy HP probook laptopról van szó. Felraktam rá az eredeti windowst, de nem aktiváltam, mivel csak zenéléshez használom. Audiacity megy rajta legfőbbképpen + egy lejátszó program. Alapra gitároom melyet a mikrofon bemenet keresztül rögzít. Az a helyzet hogy lassú még akkor is ha csak sima youtube-ot nyitok meg, emellett ha semmi nincs megnyitva csak van a gép akkor is maxon megy a ventillátor és elég meleg a gép. Levettem a hátulját és megfogtam a hűtőt ami a processzoron van és olyan forró volt, hogy komolyan mondom nem állta a kezem. Már átfújtam, kimostam alkohollal a ventillátort és a bordát, de semmi. Miért van ez és mit tudok csinálni?

Mindjárt mellékelek egy feladatkezelő képet:



2021. aug. 5. 17:19
 1/7 A kérdező kommentje:
2021. aug. 5. 17:21
 2/7 anonim ***** válasza:
2021. aug. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2

igen... :D


@kérdező

a kép (minősége ellenére - legközelebb nyomj egy PrtScr-t és illeszd be Paint-be) mutatja, hogy 1000-el harcol a vírusírtó.

2021. aug. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 CspCsj ***** válasza:

#2 és #3:

Ott van középen a LOAD FULL RESOLUTION gomb, amire az előnézetet kicseréli az éles eredetire.


A vírusirtó (Antimalware Service) állandóan megy, vagy csak bekapcsolás után pár percig frissít?


"kimostam alkohollal a ventilátort és a bordát"

Remélem a hűtőpasztát nem mostad le (vagy pótoltad utána), mert anélkül sokat romlik a hűtés hatásfoka.

2021. aug. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem szedtem ki a hűtést. A paszta ugyan úgy van mint ahogy eddig.
2021. aug. 5. 22:55
 6/7 CspCsj ***** válasza:

Start menün jobbegérgomb > Eszközkezelő > vannak sárga felkiáltójeles elemek?

Ugyanitt a "Videokártyák" kategóriában remélhetőleg nem "Általános Microsoft-videokártya" szerepel.


Egyébként milyen processzor van benne?

[link]

2021. aug. 6. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A proci egy intel i5 a többit ha haza érek megnézem.
2021. aug. 6. 08:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!