Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet számítógépemen...

Kolaci kérdése:

Hogyan lehet számítógépemen található prezentációt megosztani Smart TVn, úgy hogy a TV hálózaton keresztül elérje a file-okat? Pendrive kizárt. Tudnátok olyan smart TV-t ajánlani amivel ez könnyen megoldható?

Figyelt kérdés

#Smart TV #média #megosztás #TV prezentáció
2021. júl. 1. 12:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem egy Android TV alapú Xiaomi Mibox S TV okosítóm van.

SMB-n megosztottam az xyz.pptx fájlt a PC-ről, és a Mibox-on ezt Xplore fájlkezelővel el is értem.

Külső forrásból feltelepítettem a TV-re az ingyenes ppt-kre kitalált Google Slides-ot.

Innen letöltheted: [link]

Feletelepítettem ezt a Mibox-ra és SMB eléréssel ugyanúgy Xplore-on keresztül meg is tudtam nyitni a PPT fájlt. Azt viszont fontos leszögezni hogy bár magát a dia léptetést működtetni lehet a Miboxhoz kapott távirányítóval, az egész Slides (azaz Diák)-hoz szükséges vezérlési elem egy egér, mert magát a ppt-t csak azzal tudod elindítani stb..

De ha nincs kedved vacakolni az SMB fájlmegosztással akkor a Slides a Google Driveból is eltudja érni letöltés nélkül a PPT-t.

Valószínűleg ez működik ugyanígy, legalábbis hasonlóképp Microsoft Powerpoint feltelepítésével is, de nem volt kedvem a Miboxon a MS accom bepötyögni így ezt próbáltam csak :D

Szóval egy Android TV rendszerű TV-n (Sony, Philips illetve [link] vagy TV okosítón (pl Xiaomi Mibox S, Google ChromeCast 2020 stb illetve [link] ez a 2 lehetőség működik biztosan.

Üdv!

2021. júl. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!