Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valaki használja a RevisionOS...

Valaki használja a RevisionOS Windows 10 Verziót és ha igen nektek is bevált?

Figyelt kérdés

A napokban rátaláltam erre a videóra: https://www.youtube.com/watch?v=2wRi9x77Mgo


és azt nem tudom, hogy megéri-e átváltani arra a verzióra aki esetleg használja az írja már le, hogy mit tapasztalt ezzel kapcsolatban. (Válaszokat előre is köszönöm)



2021. jún. 14. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

már volt róla szó. Biztonsági kockázat.

2021. jún. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

A ReviOS maga egy jó rendszer, lehetne, csak sz*rul csinálták meg. Kifejtem. (Hosszú lesz, de főleg a vége lényeges.)


1, Elméletileg nem vírusos, átellenőrzve sok-sok antivirussal és érintetlennek tűnik, de kitudja...


2, RP eleve állított h*lyeségeket, rengeteg mindent rosszul tud, ennek ellenére sajnos sokan hisznek neki, mert Magyarországon nem igazán van hasonló(an jó) informatikai videós. Tényleg jó, de ő sem ért mindenhez és sokan vakon elhisznek tőle mindent. (Ezért le leszek pontozva, tudom...) Mi az, hogy nincsen benne tűzfal? Windows Defender is van rajta, csak lepucolva, de ugyanúgy fut. Ettől függetlenül is azért érdemes feltenni egy antivirust, ami rendelkezik tűzfallal.


3, Miért írtam, hogy sz*rul csinálták meg a rendszert? Kivették belőle a tálcán lévő kis ikonok csoportosítását (Pl a Discord is ott van, ha a háttérben fut vagy az Antivirus, erre gondolok). Persze lehet engedélyezni, de ezt mégis miért kellett?


4, Kivették belőle a zárolási képernyő hátterének átállítását. Miért? Engedélyezhető, de több fejfájás.


5, Kivették a műveletközpontot. Ezt szintén lehet registry-ben turkálva ismét engedélyezni, de mégis miért kellett kivenni? Szerintem sokkal jobb, mintha később esélyed sem lenne megnézni az értesítéseket (Amelyeket egyébként alapból szintén nem kapnál meg, mert az is le van tiltva)


6, A Windows Update b*szik működni. Lehet valakinél jó, nálam nem. Értem én, hogy a rendszer egyik fő "pozitívuma", hogy nincs Windows Update, de ha nekem egy olyan problémám van amit csak az oldana meg?


7, Sok olyan szolgáltatást kivettek, aminek köszönhetően egyébként (számomra) fontos dolgok nem működnek. Például Windows Sandbox, sőt, nálam a TeamViewer sem működik, meg semmilyen más távirányítási program. Lehet, hogy ezek nem fordulnak elő mindenkinél, de hagyományos Windows-on nekem jó, viszont egy frissen telepített ReviOS-nél már nem működnek.


8, Alapból angol, letöltheted a magyart persze, de néhány menüpont ugyanúgy angol marad. Az órával is szórakozni kell egy picit meg a régióval, persze ez annyira nem gond, de ezt mégis miért kellett kivenni a telepítőből?


Inkább egy normál Windows, akár Debloat-olva de egyébként én ezt hülyeségnek tartom. Eleve nem szedtek ki minden MS kémkedő cuccot és neked sem fog menni. Erre épül fel maga a rendszer, szerinted miért nem érdekli az MS-t a sok 500 meg 1000 Ft-os Windows kulcs? Mert nagyobb a hasznuk a reklámokkal, amiket a felhasználókból nyernek.


Nem igazán tudsz ez ellen már mit tenni, én inkább belenyugszom és hagyom, hogy az MS kezelje az adataimat, inkább ők, mint a ReviOS féle Pistike meg Ferike.


Helyette mit csinálok? Biztonságban tartom a számítógépemet a vírusoktól, azok még nagyobb adatvédelmi kockázatot jelentenek. Minél kevesebb Google szolgáltatást használok, már találtam olyan alternatívákat amik egyáltalán nem kompromisszumosak, sőt, jobbak mint a Google. Biztonságos böngésző, email, tárhely etc. Nyilván a YouTube az más, de az ellen nem lehet mit tenni.


Nem Google-t hanem DuckDuckGo-t használok. Próbálok nem túl személyes dolgokat megosztani magamról, nem adom meg minden oldalon az email-emet, helyette először tesztelem ideiglenes email-lel stb. Ezek sokkal többet jelentenek, mint a ReviOS. A történetben nem a Microsoft a legnagyobb veszély.

2021. jún. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a választ :)
2021. jún. 14. 17:25
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam megkérdem még mielőtt elkezdeném újratelepíteni a windows-omat akkor felrakom azt amit eddig volt :)
2021. jún. 14. 17:28
 5/6 anonim ***** válasza:
7%

Most biztos ki leszek átkozva, de nem baj.


Elég sok emberhez eljutott az RP Slair videója a Revi OS-ról.

Először májusban telepítettem fel, akkor csak másodlagos rendszerként, egy másik partícióra.

Néhány beállítás nem volt számomra megfelelő, hiányzott a műveletközpont, meg még egy pár dolog, de minden visszahozható a beállításszerkesztő segítségével, vagy más módokon. A Revi OS oldalán is, és más, a Windowssal foglalkozó oldalakon is lehet információkat szerezni.

Telt az idő, és a nyáron feltelepítettem a Revi OS-t fő rendszerként.


Csak arra van szükség, hogy szépen beállítsuk a számítógépet (A megfelelő Driverek telepítésével mindenképp, aztán az általunk használt programokat (Elsősorban egy vírusirtót, én a Malwarebytes premiumot használom), majd jöhetnek a Windows beállítások. Néhány dolog valóban rosszul van beállítva alapból rajta, de nem olyan vészes, mert minden átállítható. Még a műveletközpont is visszahozható).

És most vígan használom a Revi OS-t, és a gép is sokkal normálisabban működik.

Nincs fölösleges Windows Update, meg semmi más Windowsos baromság, nincs Windows Defender, nincs Microsoft Edge, még a "Beragadó billentyűk" sem működnek, és azokat a szoftvereket használhatjuk, amelyeket szeretnénk, és nem pedig azokat, amelyeket a Windows ránk erőlteti.

2021. szept. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
10%

Megbízható! Már jóideje használom. Neves fejlesztők csinálják, köztük az egyik Windows Debloater-es tag. Konkrétan ez egy minden felesleges szirszartól kipucolt Win10 rendszer, ami a hardvert is kb feleannyira terheli. Csak pár adat:


Sima win10:

- R20: 267 pont

- Hőmérséklet max: 71°

- RAM idle: ~2,1GB

- RAM R20+CoreTemp+Feladatkezelő: ~4,1GB


ReviOS:

- R20: 384 pont

- Hőmérséklet max: 71°

- RAM idle: ~1,1GB

- RAM R20+CoreTemp+Feladatkezelő: ~3,3GB


Én bátran ajánlom mindenkinek!

2021. nov. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!