Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet saját telefont...

Hogyan lehet saját telefont készíteni?

Figyelt kérdés
Helló! Mivel szeretem magamat kihívások elé állítani, ezért arra gondoltam, hogy csinálok egy Androidos telefont. Hiszen, ha a random kínai gyárak tudnak készíteni mindenféle telefonokat, akkor annyira nem lehet nehéz. Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetséges ez? Sajnos nem sok dolgot találtam róla, de hátha valaki tud valamit.
2021. ápr. 17. 21:07
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
#10 eddig csak gépekkel foglalkoztam. Most kezdenék bele a telefonokba
2021. ápr. 18. 15:12
 12/17 anonim ***** válasza:
És gépeknél ez mit jelent? Csak a kérdésed miatt, mert szerintem nem érzed a különbséget. Tudod, kis lépés egy szakembernek, de hatalmas ugrás egy amatőrnek. :)
2021. ápr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Magamnak, rokonoknak, barátoknak raktam össze / javítottam gépeket. Szóval nem vagyok abban sem vér profi, egész egyszerűen addig csináltam, míg bele jöttem. Telefonokat egy indok miatt nem szeretnék venni, mert a rossz telefonoknál nagynak érzem az esélyét, hogy egy lopott telefont fogok ki. Ezért gondoltam, hogy hátha van valami olyan lehetőség mint a gépeknél, hogy megveszed magadnak a dolgokat, majd össze rakod.
2021. ápr. 18. 16:32
 14/17 anonim ***** válasza:
Legjobb esetben megint a fenti link. De még úgy is szenvedni fogsz vele. :(
2021. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom! :)
2021. ápr. 18. 17:22
 16/17 anonim ***** válasza:

Bocs az nem gép építés, hanem kész alkatrészekből egy Lego játék összerakása. Nagyon távol állsz attól, hogy erre képes legyél (bocs nem bántás, de egy k*nagy csalódástól megkímélnélek). A mai "gép összerakás" az úgy néz ki, hogy megfogom a kártyát és a megfelelő formájú lukba bedugom. Ha a luk meg a kártya nagyon nem illik össze akkor bele se fog menni rendesen. De ugyanígy a proci is ennyi, bár ott már vigyázni kell, mert elég sok aprócska lábacskája van neki, és hamar elgörbül ha túl erölteted, illetve még annyit kell hozzá tudni, hogy van egy paszta amivel meg kell kenni mielőtt a hűtést ráteszed. Hát ez nem gép építés, ez gép össze legózás.

Amit írtak kezdetben pl. vegyél egy RaspberryPI-t vagy Arduino-t és kezdj el legalább annyit csinálni, hogy egy LED-et ki tudsz gyújtani (és ezt úgy, hogy lehetőleg Te is, a LED-is, és a RaspberryPI is túl élje). Ha már idáig eljutsz akkor gondolkodhatsz, hogy elindulsz a gép építés irányába.

2021. ápr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Természetesen szívesen fogadok mint pozitív és negatív hozzáállásokat, hisz az élet "nem mindig csak játék és mese". Teljesen igazad van, a gép szerelés pontosan ugyan úgy néz ki, mint ahogyan leírtad. Teljesen bolond biztos. :D Ebből indultam ki, hogyha a gépek így működnek, akkor a telefonok sem különbözhetnek annyira. Persze ez csak az én tippem, mint mondtam, nem nagyon értettem soha a telefonokhoz.
2021. ápr. 18. 23:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!