Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet saját telefont...

Hogyan lehet saját telefont készíteni?

Figyelt kérdés
Helló! Mivel szeretem magamat kihívások elé állítani, ezért arra gondoltam, hogy csinálok egy Androidos telefont. Hiszen, ha a random kínai gyárak tudnak készíteni mindenféle telefonokat, akkor annyira nem lehet nehéz. Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetséges ez? Sajnos nem sok dolgot találtam róla, de hátha valaki tud valamit.
2021. ápr. 17. 21:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Jogilag szinte sehogy. Rengeteg előírásnak meg kell felelni, mert rádió készülék. Amúgy az áramkörei hozzáférhetőek, még a gyártástechnológia is. Csak mire ezeket összerakod 1000x drágább lesz. Vagy pl. hogy gondoltad az alkatrész beültetést (pl. van egy 1,5 mm x 1,5 mm kockád 40 kivezetéssel és mindegyiknek a helyére kell kerülnie)? Egy ilyen beültető gép több millió Ft...

És ez csak a gyártás. A tervezés egy másik kérdés. Ha így kérdezed valószínűleg egy bináris összeadót sem tudnál megtervezni.

2021. ápr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Miből indulnál ki? Sufni McGyver módszerrel macerás lesz. Kezdj el foglalkozni Raspberry-Pi-vel, utána Arduinoval, és ha kened-vágod, akkor a választ is tudni fogod.


"random kínai gyárak tudnak készíteni mindenféle telefonokat"

Khmm... azért ne valami lepattant pincét képzelj el, ez nem az Adidos cipő kategória. :))

2021. ápr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"Jogilag szinte sehogy. Rengeteg előírásnak meg kell felelni, mert rádió készülék."

Első körben ha vesz egy GSM modult, akkor azzal már el lehet bíbelődni. Vagy pl:

[link]

2021. ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
"Mivel szeretem magamat kihívások elé állítani, ezért arra gondoltam, hogy csinálok egy Androidos telefont." Én úgy értettem, hogy ezt is saját maga szeretné megépíteni. Mert a mobil telefon egyik sarkalatos pontja maga a rádió modul, az igazi kihívás annak a megalkotása, nem a többi rész.
2021. ápr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nyilván nem vagyok egy Steve Jobs, ennek megfelelően nincsenek is komoly elvárások. Annyit szeretnék, hogy használható legyen, azaz tudja a leg alapabb funkciókat. Nem szeretném itthon gyártani az alkatrészeket, és ha szeretném se lennék rá képes. Esetleg a külső burkolatot azt meg tudom csinálni, az nem olyan nagy dolog. Gondolom vannak olyan gyárak, ahol mindenféle alkatrészeket gyártanak. Na, ezeket valahogy csak össze lehet legózni.
2021. ápr. 17. 22:24
 6/17 A kérdező kommentje:
Mert gépekhez értek, de az a baj, hogy a telefonokkal nem vagyok annyira tisztában. Ezért gondoltam, hogy ez is úgy működik, mint a gépeknél, hogy megveszed az alkatrészeket, összerakod, és happy end
2021. ápr. 17. 22:41
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Ne vállalj olyat, amire nem vagy képes.
2021. ápr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kedves #7 épp ez a lényeg, hogy feszegessem a határaimat. ;)
2021. ápr. 17. 22:47
 9/17 anonim ***** válasza:
Akkor a fenti link neked való.
2021. ápr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"feszegessem a határaimat"

Jelenleg hol van ez a határ? Mit építettél már?

2021. ápr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!