A Lenovo laptopom nem kapcsol ki, hiába a leállításra kattintok. Mi a gond?
Ma 2x jártam így vele. Rákattintok, hogy leállítás. A képernyő kikapcsolt, viszont a billentyűzet világított tovább és zúgott.
Ugye nem romlott el? Tavaly ősszel vettem, és csak e-maileket, híreket szoktam nézni rajta, illetve online nyelvórám van, néha játszok netes játékokat.
Nem töltök le soha semmit.
Első körben én is a frissítésre gondolok, de akkor látszana a képernyőn, hogy mit csinál.
Bekapcs gombot nyomd 5 másodpercig folyamatosan. Akkor majd kikapcsol. Ez elég kőkorszaki módszer, de kikapcsol.
Vírusok ellen csak a rendszeres mentés véd meg.
Driver gond is lehet, vagy programozási hiba.
BIOS frissítésre érdemes rákeresni.
Windows frissítéseket nem kell erőszakolni, azt a rendszer magától rakja fel.
Volt frissítés korábban, de utána nem volt gond. Ma jött elő ez. :(
Az a baj nem értek hozzá. Már inkább bekapcsolni sem merem.
Köszi a tippet. A bekapcsológomb hosszú nyomásával sikerült kikapcsolnom. Csak gondolom nem jó, ha ez rendszeres lesz.
Jól gondolod, hogy gyakran így kikapcsolni nem túl jó, de azért van benne ez a lehetőség, hogy használni lehessen, ha szükség van rá. Egy fokkal jobb, mint az áramtalanítás, mert küld szignálokat a gépnek.
Régi HDD-nek lehet baja belőle, SSD-s gépeknek nem igazán. Ha egyszer-egyszer lefagy, akkor ez a megoldás. Ha gyakran ezt csinálja, akkor valakivel nézesd meg, aki ért hozzá. Havi 1-2 alkalommal a winyó gépeknek sem lesz baja ettől.
Ha a rendszer frissít, akkor ilyet nem jó csinálni, mert összezavarhatja, hogy milyen frissítés ment már fel és mi van hátra.
BIOS frissítés közben meg eszedbe ne jusson ilyet csinálni :)
De azért azt tudni fogod, ha BIOS frissül, mert akkor ezt ki is írja, hogy ki ne kapcsold.
Frissítés közben nem szoktam kikapcsolni. Olyankor írja is, hogy nem szabad ilyet csinálni.
Látom te nagyon otthon vagy a témában :) Jó hogy ilyen emberek is vannak itt!!
Még lenne egy kérdésem,hátha tudod rá a választ. Mi a jobb a laptopnak? Ha minden bekapcsoláskor a töltőre rakom és csak akkor húzom ki,ha kikapcsolom? Vagy ha hagyom lemerülni, és utána rakom töltőre?
1: vannak nálam sokkal okosabbak is itt :)
2: Az akksi kezelés és töltés számomra egy vallási kérdés. Nem tudok benne szakmailag állást foglalni, mert nem ezzel foglalkozom.
Röviden:
- én bedugva használom,
- ha odébb viszem, leveszem a töltőről,
- ha visszamegyek, vagy kezd merülni, felrakom töltőre
- Soha nem merítem le teljesen.
- A gyártó ajánlja, hogy kikapcsolt állapotban ne hagyjam töltőn. Na ezt nem mindig tartom be. Főleg, ha lemerült a laptop és ki akarom kapcsolni.
- A teljes lemerítés már régóta nem szükséges ahhoz, hogy az akksi élettartama optimalizálódjon. Ez még az ősi, NiCad akksiknál volt lényeges. Zselés és NiMH aksik esetén nem tesz jót a teljes lemerítés.
- Tesla hozzáállása, hogy a 85%-nál több gyors töltés sem tesz jót, ezért lehet beállítani, hogy 85%, vagy 90% lassú töltésre kapcsoljon a gyors töltő is. Modern mobilokban alapból így működik. HP laptokok küzdenek ezzel a zselés, lapos akksiknál.
- Töltési ciklusnak számít fél perc töltés és egy teljes feltöltés is. (Ezért ki-be húzogatás nem előnyös, de ha megbeszélésre megyek leveszem 30-60-90 percre töltőről, aztán visszateszem)
- Töltőket úgy tervezték az akksikhoz. Arra való, hogy töltsön, menet közben be legyen dugva, vagy ki legyen húzva, ha arra van szükség. A laptop előnye, hogy hordozható, nem kell hozzá áram. Ha fel van töltve, a töltés kikapcsol, és töltőről megy a laptop, nem akksiról, így azt nem fogyasztja.
+ magánvéleményem azt, hogy tök mindegy. 6-10 ezer körül vannak már pót-akksik, ha megkínzom az akksit, akkor is bírja 3 évet. Ha nagyon figyelek rá, akár 6-8 évet is bír.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!