Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van olyan számítógép szervíz,...

Van olyan számítógép szervíz, ahol esetleg beszámítják a még működő számítógépet vásárlás esetén?

Figyelt kérdés
Nem túl " beteg" asztali gépenél, pár funkció nem megfelelőesn üzemel, és talán egy alaposabb tisztítás, probléma keresés és megoldás után, javaslatot szeretnék kapni, hogy mi az az árban megfelelőbb lehetőség, ami segít? Vagy a jelenlegi gép felújítása, vagy egy új vásárlásánál beszámítás

2021. ápr. 8. 06:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy a jelenlegi géped milyen paraméterekkel rendelkezik.

Esetleg ezeket írd le, ha nem tudod, valamilyen program (pl. Speecy) segíthet.

2021. ápr. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Nem valószínű, hogy ilyet találni fogsz. Egész egyszerűen azért, mert nem érné meg nekik. Egy szerviznek az nem üzlet, hogy a kiesett bevételért cserébe kapnak egy leharcolt, régicske masinát. Ez akkor lehetne nekik üzlet, ha azt a gépet utána annyiért el tudnák adni, amennyi a kiesett bevétel + a munkadíj, ameddig foglalkoztak vele.

Régebben voltak PC bontók, ahol olcsón felvásárolták a használt gépeket, és felújítás után eladták, de mivel ma már egy új alsó- vagy középkategóriás gép sem kerül sokba, így ma már PC bontókkal nem nagyon találkozhatunk.

Ahol pedig a használt termék beszámítását ígérik, ott jellemzően nem maga a bolt vagy szerviz áll mögötte, hanem a szerződött partner marketing-akciójáról van szó. Ott sem azért, mert közvetlenül annyira megérné nekik a használt géppel pepecselni (sőt, az ilyenek általában egyből mennek a szemétbe), hanem azért, mert piaci- és marketingértéke van annak, ha inkább az ő termékükből fogy több, akkor is, ha némileg kevesebb rajtuk a haszon.

2021. ápr. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs víz a szervizben!


Piaci ár alatt beszémíthatják használtgépes kereskedők. Hardveraprón találsz ilyeneket. Piaci alapon, cégek nagyon ritkán szoktak beszámítani.


Milyen géptől akarsz megválni? Érdemesebb lenne meghirdetni.

2021. ápr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#2

Léteznek olyan boltok, amiknek van szervize és beszámít régebbi gépet. Általában kisebb vállalkozások csinálnak ilyet.


Az más kérdés, hogy nagyon keveset fognak érte fizetni (negyedét, ötödét, mint amennyiért ők tovább fogják adni). Nem csak beveszik és kirakják a polcra, hanem szétszedik, átvizsgálják, kitakarítják (munkaidő a szerviz technikusnak), ráteszik a hasznukat, az állam ráteszi az ÁFA-t.

2021. ápr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Szerintem, nagyjából képet kaptam a problémámról! Arra jöttem rá időközben, hogy lehetne előbb egy ajánlatot kérni ennek a gépnek az átnézésére, és az esetleges hibák, hiányosságok javítására, aztán elgondolkodni, hogy megérné-e rákölteni az ajánlott javítási díjat, vagy egy újba kéne befektetni. Csak az a gondom, hogy jelenleg is használom, nekem megfelel a működése, csak időnként kapok olyan jelzést a gépen ( kevés a memória, nem jó a vírusvédettségem...). Sajnos, én nőből vagyok, és nem fiatal, így ezek a jelzések, számomra érthetetlenek. Csak olyan szervízt, szakembert keresek, aki nem használja ki a tudatlanságomat, hozzá nem értésemet! Nagyon köszönöm mégegyszer, mert végülis minden válasz hasznos volt!
2021. ápr. 9. 07:15

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!