Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Belülről (is) tisztított...

Belülről (is) tisztított nyomtató patron továbbra sem működik jól, tudnátok segíteni? (Canon cl-511-es patron)

Figyelt kérdés

Itthon néhányszor utántöltöttem a patront, ha kellett a nyomtatófejet meleg vízbe tettem tisztításra. Egy darabig ennyi elég volt neki.


Ha jól emlékszem (próbálkoztam más patronnal is már, úgyhogy remélem nem keverek semmit) azért nyitottam fel a patront, hogy belül meleg csapvízzel tisztítsam meg, mert bármit csináltam, csak csíkozva hajlandó nyomtatni. (Ment egy kis folyékony szappan is jobb híján bele, mert oldószerem nem volt, nem tudom buta ötlet volt-e vagy sem.)

Megcsináltam, még mindig csíkozva nyomtat, pedig papíron végighúzva húzza mind a három festékcsíkot rendesen.


Egy másik, régi, megtartott patront is megtisztítottam belülről ugyanígy, csak még jobban, és csak kéket húz a papíron tinta újratöltés után.


Tudnátok segíteni, hogy hogyan kell egy patront rendes működésre bírni, ha se a nyomtatófej meleg vízbe tétele, se a belső tisztítás nem segít?


Köszönöm előre is! :)



#Canon #nyomtatópatron #csíkos nyomtatás #patron tisztítás
2021. márc. 22. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
eldugult végleg
2021. márc. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sosem használtam mást, mint eredeti nyomtatópatront. Úriember nem is használ mást.
2021. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 puritan ***** válasza:

Attól tartok ez beszáradt végleg. Esetleg a denaturált szeszben áztatást még megpróbálhatod, de sok reményt nem kell fűzni hozzá. Sajnos a tintasugarasoknak ez a rákfenéje, ha huzamosabb ideig nem használják, beleszárad a festék, és akkor mehet a kukába.


Ha esetleg új nyomtatóra lesz szükség, először azt nézd meg, hogy mennyibe kerül a patron hozzá, és lehet-e utángyártottat beszerezni.


Az enyémhez öt külön patron kell, egy utángyártott 200Ft alatt van, az eredeti meg 4-5 ezer Ft. Így akármennyire úriember is vagyok, annyi eszem azért van, hogy nem veszek eredetit 20-szoros áron, a nyomtató értékét meghaladó összegért.

2021. márc. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ismerős sajna. Egy ismerősöm annyira beszárított egy beépített fejeset hogy az mehetett a kukába. Mert megfizethető áron nem kapott volna hozzá másikat. Jómagam kétpatronos Canont használok utólag felszerelt külső tartájjal. De ez nagyon megérte Tesóm nagyon sokat nyomtat az iskola miatt. A gyári patronokkal nem sokat, kicsit több mint 2 ezer oldalt nyomtattuk. Amit utána vettünk 13 hónapig vitte, most cseréltük ki a héten ezt már 4800 oldal után cseréltük, kb 4600 után kezdett csítkozni.


Szóval ha mindenképpen tintásat szeretnél használni szerintem nem árt áttérni erre a módszerre. Nagyon sokat meg lehet vele takarítani. Én a szineseket 100ml/szín 1000 forintért veszem, a fekete 1500 ft a 1000 mili. szóval 4500 ból megvan egy garnitúra és több ezer lapra elég.

2021. márc. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!