Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri bányaszni ha napelem...

Megéri bányaszni ha napelem van a tetőn?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel hogy van 2 -DB RTX 3070 -em és az áramot teljesen ingyen biztosítja a nap elem egész hónapban!

Így kb mennyit lehet vele keresni ?



2021. márc. 12. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Ingyen került fel a napelem a tetőre? Ezt a részét gondold át egy kicsit :D
2021. márc. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nyertem pénzt kaparoson nem sokat viszont úgy gondoltam hogy ez jó befektetés lesz hosszú távon és Igen az volt már bőven vissza jött az ára amiért vásároltam és ennek már 3 éve szóval a kérdesedre a válasz hogy ingyen került fel a nap elem a tetőre.
2021. márc. 12. 16:15
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem esőben bányászol, és a videókártyát is lottón nyerted, akkor talán összejön 2 kiflire való
2021. márc. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Láttom senki nem érti a kérdést mert eddig még nem érkezett rá válasz! Gondolom nagy sok ész kell ehez és az nincs mindenkinek
2021. márc. 12. 16:31
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Értjük a kérdést, most inkább eladni érné meg azt a 2 kártyát, mert egekben az ára. Bányászni meg ha egész nap menne se termelne olyan sok hasznot, megkell nézni, h mekkora sebességel fut egy bánya program, kalkulátor kiírja majd, h 0,00001-0,00000001 közötti értéket kb, az alapján csinál statisztikát, szóval a 2 kiflire valót nem bántásból akarta írni szerintem a 3-mas, igaz picivel többet, kb 5 usdt lehet naponta kitermelni.
2021. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Dongaben ***** válasza:
40%
Nem igazán éri meg...de ha bányásznál, akkor mindegy is. Az áram felhasználás, az amúgy sem lényegesen több bányászatnál, mint egy torrent kliens folyamatos futtatása.
2021. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

3925.82 HUF / Day

nulla áramfogyaszással számolva.

A napelem kb. 20 év alatt hozza vissza az árát, nem 3, csak mondom.

2021. márc. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
"Tételezzük fel" így kezdtem de mindegy
2021. márc. 12. 19:06
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
ASIC megoldás túl hatékony lenne, inkább egy irodagép, nem gond a nagyságrendekkel kisebb hash rate.
2021. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
2 -DB RTX 3070 darabonként 500.000 Ft egy ilyen kártya. Egy normális napelemes rendszer 2 milliótól felfelé. Megvan ott is a limit hány wattot tudsz stabilan kihúzni belőle. Attól felfelé a hálózatból húzod ki. Illetve folyamatosan más eszközöktől veszed el. De ha ezt mind nem nézzük mert több milliós rendszer 3-5 millió minimum, spéci méreg drága szélkerékkel ami este is bírja, a kártyát újabbra kell később cserélned, előbb utóbb el kell adnod. Lehetőleg a garancia lejárta előtt. Utána ha megadja magát, vagy nem tudod megfelelő árban eladni az mind veszteség. Az ASIC a videokártyával adott kriptókhoz és oldalakhoz jó. Könnyen válnak nagyon gyorsan szinte teljesen értéktelenné. 1500W- ot mondjuk egy készüléknél folyamatosan kihúzni a hálózatból nem kevés, napsütésben, esőben, éjjel nappal. Garancia nincs hogy mennyit keresel mert egy szerencsejáték, egy hibás döntés és buksz rajta. A napelemes rendszernél ha vannak akkuk ott vigyázni kell vele.
2021. márc. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!