Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot vegyek egyetem...

Milyen laptopot vegyek egyetemre (Programtervező informatika szakirány)?

Figyelt kérdés

Programtervező informatika szakirányba készülök menni, és ebből kifolyólag fordult meg a fejemben hogy mégis milyen lenne a tökéletes laptop ami vékony, kompakt tehát az előadóteremben jegyzetelésre, de akár durvább programozási feladatokra is bőven megállja a helyét...

Minden ajánlatot elfogadok de fölöttébb fontos dolgok a következők:

- A C++ és C#, avagy pontosabban a Windows programfuttató környezet miatt értelem szerűen csak Windows eszköz jöhet szóba

- Keret legfelső határa olyan 450ezer forint legyen

- Ennyiért elvárnám (nekem első tényleg komolyabb gépnek sok, tudom hogy sokaknak ez aprópénz ezt tekintve) hogy a Photoshop, Lightroom ne vacakoljon rajta és Movavi-val ne legyen probléma a FHD videók vágása, de ez csak másodlagos szempont.

Én a Surface Laptop Go-ra gondoltam először:

[link]

Illetve a Huawei Matebook D13-ra:

[link]


Esetleg ezek közül melyik korrektebb? Netán van más tippetek?

Előre köszi!



2021. febr. 17. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Vegyél használt üzleti laptopot, sokkal jobb, mint az újak.Vagy ezeket.

[link]

[link]

[link]

2021. febr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Feltétlenül szeretnék maradni az új megoldásoknál, szeretném azt a nagyon vékony, borzaszó kompakt elegáns dizájnt, és könnyű hordozhatóságot akár csak egy újabb Macbook.

De köszönöm szépen a választ, átfutom azokat az ajánlatokat is :)

2021. febr. 17. 23:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én valami Ryzen 4700U-s vagy 4800U-s laptopot néznék, 16GB RAMmal. Van benne powa, hosszú készenléti idő és általában vékonyak.


Pl ez 4700U


[link]


A Lenovo Yoga Slim7-ből van 4800U-s, csak otthon szerintem nem találsz.


A magasabb energiakerettel gazdálkodó Ryzen 7 4800H-s notikból több van, szinte mind dedikált videókártyával.. Ez is messze elveri teljesítményben a fentebb linkelt intelest..

2021. febr. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Macbookot nem nagyon ajánlom infós szakra, mint említetted Windows futtatókörnyezet kell neked, na ez ugye Macbookon nincs, és azt csak akkor ajánlják (ténylegesen), ha csak és kizárólag Apple eszközre fejlesztesz, na én most nem tudom, hova fogsz járni, de ez lényegében mindegy is, az egyetemeken sok nyelvvel meg fogsz ismerkedni, és a legtöbbnél elég szívás a Mac. A másik, hogy nem nagyon használunk olyan szoftvert, ami zabálná a memóriát (stimmt írtad, hogy neked mindenféle multimédiás szerkesztésre is kell), de általában nem kell egy atomerőmű az infós szakokra, alap IDE-ket fogsz használni, amivel pár kb, esetleg mb méretű programokat írsz.


Ja amit még tudok javasolni, hogy dualbootban tegyél majd fel valamilyen linuxot is a windows mellé és kezdj el ismerkedni vele, az is elég hasznos lesz majd, hidd el.

2021. febr. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
A szűk keresztmetszet a FHD videó vágása, ahhoz nagyon nem elég 8gb RAM meg ilyen gyenge videókártya.
2021. febr. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

#3-John_McClane

Köszönöm szépen! Nagyon tetszettős specs és design ügyileg is az általad linkelt Zenbook. Megfontolom a tanácsaidat és azok alapján is utána böngészek a notebook piacnak.

De lehetséges hogy a Zenbook éppen tökéletes lesz nekem, meglátjuk :)

#4

Igen tudom hogy a MacBook nem való nekem ezekre a feladatokra csak az #1-es válaszolónak a kialakításbeli példának ezt találtam a legegyszerűbb megemlítésnek.

#5

Mint azt írtam természetesen ez ilyen nagyon utolsó szempont, nem igazán lenne ilyen dolgom vele naponta, csak vagy 2 havonta. És ha a videó rendrelése 10 perc helyet 40perc akkor ám legyen. Tényleg itt a hangsúly azon van hogy egy átmenet beillesztés után ne chrasheljen a szoftver :D

2021. febr. 18. 07:44
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Valahol kompromisszumot kell kötni. FHD-n is lehet vágni, persze 4K-s kijelzőn jobb, kivéve ha az 28 coll helyett csak 14. Akkor az alacsony pixelméret miatt többet buksz, mint nyersz.


A Zenbook csak egy példa volt, mert lusta voltma sokáig böngészni a laptopokat :D

2021. febr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!