Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Programtervezők mit tanultok...

Programtervezők mit tanultok első félévben? (SZTE)

Figyelt kérdés

Voltam a Hungexpon, ahol kerdezni lehetett, de kerek valaszt nem kaptam par a kerdesre. Szeretnek kicsit elokeszulni, hogy ne erjen nagyobb meglepetes.

Azt tudom, hogy c ben kezdenek programozni. De kb ennyi. Kicsit részletesebben ki tudnátok fejteni? Pl matekból konkrétan mit? És az egyébb 'halandók' számára érthetetlen tantárgynevek mit takarnak?


Most pythonban programozok erettsegiket eszem napi szinten. Mennyire érdemes előre belekóstolni az egyetemi anyagokba. Elég kíváncsi vagyok... :)


Előre is köszi a valaszokat:)



2020. márc. 28. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam SZTE-s, és nem is voltam programtervező infos, viszont értem a tárgyneveket és nagyjából tudom, hogy mit kell tanulnuik.

A következő tárgyak vannak az első félévben:

Diszkrét matek: vagy mátrixok, vagy gráfok. Ezek szoktak fontosak lenni, én első félév miatt inkább mátrixra tippelnék.

Kalkulus: ez analízis, vagy függvényekkel csináltok mindent. tulajdonságaik, deriválás, integrálás stb.

Programozás alapjai: itt azért szokták a C-t használni, hogy alap dolgokat megtanuljon a hallgató: if, for, függvény, láncolt lista stb.

Számítógépes architektúrák: ez leginkább a számítógép felépítése.

Számítógép hálózatok: ennek elég egyértelmű a neve.

A mintatanterv szerint ezek a tárgyak lesznek.


Szerintem nem nagyon kell készülnöd. A programozást mindenhol alapjairól kezdik, mivel nem várják el, hogy oda már programozási ismeretekkel érkezzen valaki. Általánosságban a matek szokta kikészíteni az ilyen képzéseken a hallgatókat, szóval ha mindenképp készülni akarsz, akkor azt csináld.

Főleg, hogy az eredeti neve a képzésnek programztervező matematikus, vagyis ezeke a képzések elsősorban matekról szoktak szólni.

2020. márc. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A számítógép architektúrák lehet szívás, nálunk assembly volt ott gyakorlaton meg számolások, elmélet meg a számítógép felépítése és piszok nehéz volt. Tudtam programozni több nyelven mikor ezt tanultuk, de nagyon nagyon más volt az assembly, mint a rendes programozás. Ez low level language, fejfájós volt átállni rá.
2020. márc. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne túlozzunk. Az assembly ugyanolyan, mint a c, csak egyszerűbb utasítások vannak. Ha tudod, hogy milyen utasításokra vagy képes, akkor tudod, hogy hogy kell gondolkodj, de ez igaz c-re, java-ra, python-ra.
2020. márc. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Matekból milyen szinten érettségiztél? Ha középen, akkor nézegess emelt feladatokat függvényes témakörben, idén iszonyú sokan estek ki a közepesek közül, mert SzabóT(egy élő legenda, misztikus hős és a legtöbb proginfós szenvedéseinek okozója)kicsit pörgősen haladt az anyaggal és akinek nem voltak stabil alapjai teljesen el volt veszve. Én szerencsére emelteztem és úgy nem volt vészes egyáltalán. Ezen kívül szerintem nem szükséges nagyon előre készülni. Még annyi jótanáccsal tudok szolgálni, hogy járj majd be a dimat gyakorlataidra akkor is ha azt látod, hogy "Mi ezt már vettük gimiben, biztos nem gáz ha kihagyok egy órát", mert néha 10 perc alatt kerültök át egy egészen más témakörhöz :D Egyébkén az első leírt mindent kb
2020. máj. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Közepeztem matekból, de csak a pontok miatt. Amúgy matek faktra jártam. Nagyon sok videóját megnéztem Szabó Tamásnak nagyon bírom:), ahogy néztem a Kalkulus vizsga már úgy ahogy menne, persze jó lesz még egy ráerősítés. Diszkrét matekból még nincsenek jó alapjaim, de nyáron rágyúrok. Meg ha tényleg ilyen erős a számítógép arhitectúrák arra is gyúrok pár hetet, bar úgy láttam Assembly csak a későbbi években lesz.
2020. máj. 13. 16:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!