Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megoldani, hogy...

Hogyan tudom megoldani, hogy a gépem minden induláskor új IP-t kérjen?

Figyelt kérdés

Szia!


T-Home-os kábelnetem van, egy ideje alig cserélnek IP-címet, akár 1 hétig is ugyanazt osztják ki ellentétben a korábbi szokással, hogy minden indításkor (és újraindításkor is) újat kaptam.


Azt tudom, hogy manuálisan hogy csináljam, de azt is tudom, hogy ez automatizálható is, ha egy fájlba beírom valahogy és azt bemásolom az Indítópultba.


Egyébként így kell:


Futtatás --> cmd

Aztán beírni a parancssorba ezt, persze a sor végén enter van:

ipconfig /release

ipconfig /renew


2008. dec. 3. 08:44
 1/6 yuda ***** válasza:

Tudomásom szerint el kell keserítselek,mert úgy van,ahogy írtad.


Két lehetőség van,de mindenképpen a szolgáltató osztja ki


-akinek dinamikus IP-t oszt,annak mindíg új lesz


-akinek pedig fixet...nos,ez ellen nem tudsz tenni semmit,ha van lehetőséged válassz másik szolgáltatót.

2008. dec. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Ha az alábbi parancsok lefuttatása után valóban új IP-t kapsz, akkor van megoldás:

"cmd

Aztán beírni a parancssorba ezt, persze a sor végén enter van:

ipconfig /release

ipconfig /renew"


Készítsd wordpadban egy olyan fájlt, amely az alábbit tartalmazza:

@echo off

ipconfig /release

ipconfig /renew


Ezt a fájlt ments el mondjuk ip.bat néven, majd húzd bele a start > programok > indítópultba. Így mindig el fog indulni, ha a gépedet újraindítod.

2008. dec. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Az ipconfig /renew parancs hatására valóban új IP-t kér a géped, de ez csak a lokális IP-re vonatkozik. Azt, hogy a szolgáltatód új IP-t adjon, nem tudod kikényszeríteni. Az, hogy a szerződés szerint dinamikus IP-d van még nem jelenti, hogy valóban minden csatlakozáskor más IP-d lesz. Tapasztalatom szerint pont a kábelmodemes internet esetében változatlan tartósan az IP.
2008. dec. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom miért probléma számodra, az, hogy nem változik az ip címed, de

keress rá a következőkre :

-hide ip

-xb browser

-xerobank

ha ezt használod mindig más ip címet kapsz követhetetlenül tudsz internetezni.

angol tudás kell hozzá

2008. dec. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm annak, aki ezt írta:


"Készítsd wordpadban egy olyan fájlt, amely az alábbit tartalmazza:

@echo off

ipconfig /release

ipconfig /renew

Ezt a fájlt ments el mondjuk ip.bat néven..."


Pont erre gondoltam, kipróbáltam, működik! :) :)


A többieknek:

Dinamikus az IP-m, csak egy ideje a T-Home spórol az új IP-ken és ritkábban cseréli, ezért hiába indítom újra a gépet, nem segít. Nem tudom, mi az a "lokális IP", de az biztos, hogy a világ mostmár az új IP-met látja, ellenőriztem. Nekem úgy magyarázták, hogy a modem a központtól kér egy új IP-t. Nekem végülis mindegy, a lényeg, hogy változzon, mert egyrészt ez van megszokva, másrészt már jártam úgy párszor, hogy egy vírus mindenáron be akart jutni, és hiába indítottam újra, semmit nem ért, mert az IP-m ugyanaz maradt. Végül persze rámunt, na de addig is...

2008. dec. 4. 23:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem fix ip címem van, de mível van rooterem, ezért úgy van beállítva, hogy a szolgáltató ip címe mindig más, a gépemé pedig mindig ugyan az. Így a rooter adatbázisában tudom, hogy az az én gépem, de a szolgáltató meg olyan ip-t ad, amilyet akar.
2009. jún. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!