Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom induláskor...

Hogyan tudom induláskor megjeleníteni a partíció kezelőt?

Figyelt kérdés
2010. okt. 9. 14:13
 1/3 A kérdező kommentje:

A telepítő lemezeim nem bootolnak be, pedig rendesen be van állítva a biosban, hogy elsődlegesen lemezről bootoljon.


El szeretném érni valahogyan a partíció kezelőt, de így nem tudom. Más mód létezik?

2010. okt. 9. 14:14
 2/3 P.O.C. ***** válasza:

Start --> futtatás (vagy Microsoft embléma + R)-->compmgmt.msc

Itt találsz egy partíció kezelőt a tárolás résznél.


Ha újratelepítés miatt kell, akkor máshogy nem fog menni csak akkor ha telepítő lemezről boot-olsz.

Sok kezdő el szokta követni azt a szarvas hibát, hogy a Windows telepítőt egyszerű adat CD/DVD -ként írja ki, majd erre manuálisan hajigálja rá a telepítőfájlokat.

Ezzel csak az a baj, hogy így a boot szektor nem kerül át a CD/DVD-re és anélkül boot -olni se tud. Szóval ha egy telepítő CD-t CD kép formátumban töltünk le, azt úgy is kell felírni (persze nem a képfájlt mit adatot).

2010. okt. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mit kell tennem abban az esetben, ha a számítógép indulása után jelentkező operációs rendszer választó menüpontból ki akarok törölni egy alternatívát?


2 HDD van a gépemben, az egyiken egy XP fut, a másikra feltelepítettem egy más fajta XP-t próbából, amit le is töröltem úgy, hogy megformáztam azt a HDD-t, ami tartalmazta.


Ennek ellenére a belépésnél még mindig felkínálja indítási alternatívának azt az operációs rendszert, amit én letöröltem.

Lehetséges, hogy hibát követtem el és nem megformázni kellett volna a tartalmazó HDD-t, de most már ez van.

Hogyan tudom azt a választási alternatívát onnan kivenni?


Illetve még egy olyan gondom is lenne, hogy Win 7 nem bootol be indulásnál (más operációs rendszerek bebootolnak). A Win 7 telepítőlemeze nem .iso formátumban van írva, de én úgy emlékszem, hogy nem is volta abban. Meg tudom azt csinálni, hogy a lemezen lévő mappákból csinálok egy .iso fájlt, majd az így elkészült fájlt kiírom egy új DVD-re? Milyen programmal lehet ilyet?

2010. okt. 9. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!