Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Google fotók jövőre fizetős...

Google fotók jövőre fizetős lesz, vélemény?

Figyelt kérdés
Pontosítva 15GB felett. De bármilyen "gagyi" minőségben is töltesz fel képet/videó/adatokat, szép lassan, de számolni fogja. Min tároljátok az adatokat ami hosszútávon viszonylag biztonságosnak mondható? Nekem a google fotók ment eddig, teljes biztonságban. Nem volt különösebb gond pár lassulást leszámítva. Azok véleményre lennék kíváncsi akik szintén felhőben tárolják az adatokat ingyen. Ti hogyan oldjátok meg, hogyan oldanátok meg a jövőben?

2020. nov. 14. 01:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Anno beregisztráltam az 1 terra ingyen onedrive + office 365-re oktatási azonosítóval. Most már sulis email kell hozzá, de biztos lehet valahogy trükközni. Ez kb 7 éve volt és már akkor sem voltam diák
2020. nov. 14. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Minden fizetős cuccnak van ingyenes alternatívája.
2020. nov. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Hosszútávon semmi sem biztonságos, az atomcsapás 1960-ban is elfújta volna a negatívokat és papírképeket, meg most is minden tárolóeszközt. Ennek hiányában meg szinte bármi jó, ha karbantartod. A 15 G kétszerese az még mindig 10 db DVD lemeznél kevesebb... Egy példányt odaadsz egy rokonodnak, aki máshol lakik, megkérve, hogy tegye valahová, amely helyet közöl veled. A mai technológia mellett, ha öt évenként csinálsz egy újabb másolatot, akkor szinte nulla a valószínűsége, hogy elveszik valami, pláne, ha az előző garnitúrákat sem dobod ki még 15 évig.

A biztonság az munka és költség, ezt nem lehet nullára csökkenteni.

2020. nov. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a biztonságot oldja meg, az elérhetőséget nem
2020. nov. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Természetesen.

És, mint ahogy a kő méretétől függően kavics az vagy a Himalája, az sem mindegy, hogy valaki épp átlépi a 15 G-t, vagy van neki 5 tera fényképadata, mások a problémák. Nekem konkrétan van, de én úgy döntöttem, azt, ha leég a lakás, hagyom veszni. Azután már úgyis egy új élet jön, akár itt, mint földönfutó, akár fenn. :D


Ami a trükközést illeti, én is trükközök, amiért a közelmúltban jól megkaptam itt a magamét, magasztos erkölcsi alapról leszólva. :D Látatlanban biztos vagyok benne, hogy az illetőnek nincs egy vásárolt szoftvere sem a gépén, de ez mellékes. :D Engem a jövőbeli állandó fizetési kötelezettség az megrémiszt, még akkor is, ha nem nagy az összeg.

2020. nov. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően elszomorít.


Aktívan használom, mert tetszik hogy mappába rendezhetem a dolgokat, tetszik, hogy időnként feldob emlékeket, meg relatív jól vissza nézhetőek a képek bárhol, bármikor. Nyilván lementi az ember merevlemezre, stb. De az mégsem olyan.


Másrészt néha végig gondolom, hogy a képeim 90%-át soha senki nem nézte meg, én is csak 1x és ha meghalok amúgy is megy a levesbe :D

2020. nov. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezen legutolsó bekezdés sajnos biztos is. Ettől persze még nem kell megállni és elinni a fizetést. :D

Én erősen selejtezek a képek elkészülte után, annyit tehetek. Régi iratokat is szkenneltem, hátha nem törlik. :D


A világ hozzáállásán (mármint a képekhez) sokat rontott az, hogy minden bolygólakó minden nap felrak a közösségi oldalakra egy délutánról készült 250 homályos, ugyanazt ábrázoló képet. :D Eltömi a néző bemeneteit. Az ötezredik képnél kit érdekel már az ötezeregyedik.

2020. nov. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 qkker1 ***** válasza:
100%
Van vagy hat google fiókom, szétdobálom közöttük a képeket.
2020. nov. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet. Bár már gondoltam arra is, hogy akinek pl van facebookja/instája vagy hasonló akkor oda is lehet tölteni, mappákat létrehozni és úgy beállítani, hogy csak én lássam. Nyilván az első kettő közismertebb...nem biztos bizonytalanabb mint a google. Aztán ha valamelyik benyögi a fent említett problémát folytatnám egy másikon :D
2020. nov. 14. 13:13
 10/12 A kérdező kommentje:
Illetve van még egy elméletem. Ugye ez a szivattyú júni. 1-től lép érvénybe. Lehet az egészből nem lesz semmi. Rengeteg embert érint a dolog, akik nyilván nem akarnak fizetni, köztük én is. Lehet akad ott egy-két befolyásosabb emberke vagy annak valami ivadéka aki tud tenni ez ügyben...
2020. nov. 14. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!