Hogyan lehet visszatérni a régi kinézetű fb-hez?
#3. Nézd. Ez az ami pár napja még nem működött (közben jött update) mert épp úgy ahogy a youtuberól is mindig le lehet tölteni, úgy ez is működni fog. Minden változást lehet követni.
Amúgy sem boomer nem vagyok sem egy Sheldon aki kiakadna a legapróbb változástól, mindössze nehéz beletörődni valamibe ami rosszabb, mint az elődje. Annak is megvolt a maga hibája, sőt, de sikerült még egy annál is használhatatlanabb felületet összehozni. Hogy honnét tudom? Korai tesztelőnek (is) jelentkeztem a facebooknál mikor jött ez az új felület ötletük és rendszeresen adtam visszajelzést a problémáimmal kapcsolatban. Mivel a többség a felület elrendezését érintette így szubjektív véleményként feltételezem direkt hagyták figyelmen kívül, mert semmin sem változtattak ami ezt érintette volna pedig mástól is hallottam ezt "kritikaként". (Összefoglalva, PC-n, nagy kijelzőn nem praktikus a "telefonappra" emlékeztető GUI. Most részletesebben ezt nem fejtem ki, de ez volt a mondandóm lényege..) Tehát -bár nem vagyok egy tipikus "szósöl média" felhasználó- de kipróbáltam, jeleztem is a problémámat csak hidegen hagyta őket. Kicsit ilyen... MS féle hozzáállás érződött: "rohadtul senkit nem érdekel hogy tetszik-e, mert majd mi tudjuk hogy ez tetszeni fog mindenkinek, hiszen nálunk a UX designerek megmondták hogy ez jó..."
Köszönöm, de ez már túlmutat azon hogy lépjek ki a komfort zónámból. Ha van egy szolgáltatás, amiért fizetek (az adataimmal, mivel jómagam vagyok az áru) akkor szerintem az elvárható lenne hogy az igényeket figyelembe vegyék, ha már olyan nagyon píszí a cég amúgy.
Amúgy nem vagyok változás ellen, de csak ha érzem az előnyét. Rendszeresen frissítem az összes szoftvert (linuxon a csomag manager miatt mondjuk ez nem nagy kihívás) és az új funkciónak általában örülök, de ha az újítás rosszabbá tesz valamit az más. A facebook esetében csak az aktuális divathullámra akartak felülni, hogy a GUI nagyon mobil barát legyen. Ezt megérteném ha nem lenne külön app a mobil készülékekre, DE VAN! Így egy 27"-s monitoron meglehetősen nevetségesen fest a "tablet-design". Ez épp olyan hülyeség, mint a néhai index-en mikor megnövelték a betűméreteket. Emlékszem: mikor először váltottak az új design-ra akkor a folyosó végéről láttuk hogy a főnök melyik cikket olvassa épp. :D Azzal sem értettem egyet, de az még valamilyen szinten elfogadható volt.
"elvárható lenne hogy az igényeket figyelembe vegyék"
Igen, de kiét? Van 2 milliárd felhasználó, mindenkinek más a jó. Ha vannak is tömegek bizonyos igények mellett, ugyanúgy lesznek tömegek hatféle másik ellentétes igény mellett is. Nem lehet mindenkinek megfelelni, és nyilván a Facebooknál sem hülyék, így olyan dolgokat vezetnek be amire egyrészt nagyobb igény mutatkozik, másrészt le tudják szűrni a bevált trendekből, hogy mire érdemes nyitni. A bétateszteres érvből kiindulva pedig simán lehet, hogy nagyobb volt a hangja és nyomósabb azok ajánlása, akik a jelenlegi dolgokat pártolták.
"le tudják szűrni a bevált trendekből"
Az a gond a webes UX-el, hogy a trendet nem a tényleges igény határozza meg sokszor. A térközök és betűméretek növelése a mobilos megtekintések miatt torzult el ilyen.. furcsa irányba, hogy érintőképernyőn könnyebb legyen kezelni (vagy több lett a rosszul látó, nem tudom :D) de ez indokolható egy olyan felület esetében aminél kifejezetten szükséges a responsive megjelenítés. Bár a responsive design egyik lényege, hogy a formázás esetén a kijelző mérete alapján definiálsz szabályokat, tehát tulajdonképpen még ennél sem lenne kötelező akkora gombokat rakni a PC kijelzőre mint mobilra, de itt még lenyelem a békát, mert legyen "egységes" az arculat. (ami sosem lesz az, mert egy 12x akkora kijelzőn nyilván több minden elfér).
Én azt gondolom a facebooknál is az egységes design volt az ok, tehát "legyen olyan mint a mobil, emrt azt már ismeri a júzer", csak ez alapvetően hibás nézet.
"lesznek tömegek hatféle másik ellentétes igény mellett is"
Ezt is el tudnám fogadni, ha történt volna igényfelmérés. De tudsz olyanról akit megkérdezett a facebook? (Béta tesztet leszámítva, de ott is amúgy az volt a fő kérdés mindig, hogy van-e olyan funkció ami nem működik megfelelően és nem a design/elrendezés/használhatóság volt a lényeg számukra, csak az hogyha az XY gomb/funkció nem érhető el vagy nem jól működik.)
off:
Szóval értem én, és részben igazad is van, de ez pont akkora baklövés volt mint mikor a windowsból kiszedték a start menüt. Ugyanaz volt az elv: erőltessük a touch screent-t. Mindenkire. Pedig azt még meg is lehetett volna szokni, mert olyan mértékben nem rontotta a felhasználói élményt mint amekkora a hiszti volt, de nyilván ha valami már kézreállt és nem ad semmi pluszt az új design akkor felesleges erőltetni. Valamennyire itt is ez a helyzet: ha jobb/gyorsabb (kevesebb erőforrást igényelne) vagy több új funkció jelent volna meg ami miatt érdemes lenne megszokni akkor könnyebb lenne elfogadni, de így csak felültek az aktuális hype vonatra és nincs hozzáadott értéke azon kívül hogy minden máshol van és legalább jó nagy így szemüveg nélkül is látod a szoba sarkából. :D
Az átállási időszakban volt ilyen. Ki lehetett próbálni az újat, de még vissza lehetett váltani a régebbire. Onnantól kezdve viszont, hogy beállítják neked az újat, már nincs visszalépés.
Nem kell írni, felesleges. Te egy szerződés alapján használod a szolgáltatást, amiben nyilatkoztál hogy elfogadod a módosításokat. Ha nem fogadod el, akkor megszüntetheted a fiókodat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!