Programtervező Informaikus BSc képzésen miért van szükség olyanokat tanulni pl, mint "Számítógép architektúrák" ("elektródák" és egyebek)?
Alapvetően az egyetem arra szolgál(na), hogy tágítsa az ember látókörét és átfogóbb ismeretekre tehessen szert. Tehát:
ha "péknek" készülsz, akkor tudd, hogy lesz az elvetendő búzából kenyér az asztalon, mert akkor azt is tudni fogod, hogy a különböző lisztek között mi a gyártás során a különbség, ergó ismered az alapanyagot és nem csak a betanult recept alapján tudsz kenyeret sütni, hanem improvizálni is megtanulsz. Valami ilyesmi lenne ennek a lényege.
Az más kérdés, hogy erre mennyire van szükség ténylegesen a gyakorlatban és hogy valóban indokolt-e, hogy minden pozícióra minimum BSc-s embereket alkalmazzunk (majd sírunk a fluktuáció miatt, mert sem fizetésben, sem a kihívásban nem tudják a cégek kielégíteni őket) hiszen oda is "programtervezőt" akarnak fölvenni, ahova egy "mezei kódoló" is bőven elég lenne, mert nincs más dolga, csak leprogramozni amivel megbízzák. Na de ez már egy másik téma (és probléma).
A lényeg, hogy a felsőoktatás arra szolgál elsősorban, hogy ne csak a torta szeletét lásd, hanem a tortát is.
Oh, így értem.
Én speciel csak egy szimpla webprogramozó szeretnék lenni, alkalmazásokat, weboldalakat, webshopokat, közösségi médiát támogató oldalakat, kommunikációval kapcsolatos oldalakat (chat, fórum, etc) készíteni "rendelésre", semmi olyasmit, minthogy elektródák, vagy hogy erre pozitív arra negatív és ha megnyomod a gombot bumm ott az áram, mert ezutóbbi annyira általános hogy "megnyomod a gombot és folyik az áram", az előbbi meg annyira felesleges... Ez olyan, mintha te mondjuk festő szeretnél lenni, és meg kellene tanulnod elülteni egy fát, megnöveszteni majd kivágni hogy lásd és értsd "hogyan készült", vagy ha rendőrnek mennél és be kéne menned bányába, hogy a fegyvert ami nálad van, lásd nyersanyag formájában (hülyén fogalmaztam, de a lényege érthető). Tényleg hülyeségnek tartom, hogy mindenhez is évtizedeken át képzett embereket vegyenek csak fel. Jelenleg ott tart a dolog, hogy diákmunka sincs, csak 50-60e ft körül, de találtam pl tegnap egy olyat hogy oda csak úgy lehet jelentkezni, hogy neked igazoltan van tapasztalatod arról ,hogy már dolgoztál pénztár mögött. Nem tudom mit mondjak erről az egészről. Gondolkodni kellene megtanítani az embert, nem a történelmi eseményeket nyomkodni a fejébe, főleg nem abban a szakmában, amibe én szeretnék majd belecsöppenni. (Szerintem)
#4 Ahogy mondtam: ez már egy másik (és igencsak hosszú) téma.
Webfejlesztőként igazából nem lenne szükséged a BSc-re, de tudom, sok helyen elvárják. (Ennek is megvan az oka: mert a bootcamp-ek meg túl keveset adnak néha..) A rendszeren nem tudsz változtatni, tehát hozd ki belőle a legtöbbet:
mivel elvárják a BSc-t sok helyen (és már el is kezdted) csináld végig normálisan (ártani nem fog az biztos) :) és tekints rá úgy mint egy NatGeo műsorra. Ne azt nézd, hogy "fúú basszus ezt se fogom használni soha" hanem, hogy "legalább erről is hallottam". Hatalmas mélységekbe úgyse mennek bele amúgy, minden témát csak a felszínen kapargatják, szóval tényleg talán az ismeretterjesztő "műsor" a legjobb hasonlat.
Később pedig ha elhelyezkedsz úgyis elfelejtesz mindent amit nem használsz és sok új gyakorlati tudás fogja átvenni a helyét (aminek egy részét most nem is fogod tanulni). Én is sokat felejtettem, pedig nem is volt annyira régen, bár ettől még nem bántam meg azt a 3-4 évet, mert hallottam olyanról is, amit bár munkámban nem használok, de hobbi szinten elkezdtem vele foglalkozni. (Pl arduino)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!