Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Olyan probléma adódott hogy a...

Olyan probléma adódott hogy a lomtárból véletlenül visszakerült HELP file " átnevezte" az összes fájlomat (film, zene , program doksi) szóval mindent. Nem lehet megnyitni az érintett elemeket.Hogyan javítható? Létezik-e jó program?

Figyelt kérdés

Bár ott vannak fizikálisan.Az alábbi szöveg jelenik meg az elemek megnevezés után:id.[D27F9814-2275][helprecocer@foxmail.com]help

Remélem tudtok segíteni a problémán.

Próbáltam kitörölni a megjegyzést a megnevezés után akkor megjelent az ikon hogy world vagy VLC stb. ígytúnik jó, de megnyitást nem engedi.



#fájl #átneveződött file #nem nyitható file
2020. szept. 26. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy vírus, azok csinálnak ilyen dolgokat (is).

Tlepítsd újra a rendszert, ha szerencséd van az MBR-be nem írta be magát.

2020. szept. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, gondoltam rá és is hosszas kinlódás után, most egy másik oporációs rendszeren fut, de a gond megvan
2020. szept. 26. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Zsaroló, titkosító vírus lehet.

A típusát ki kellene deríteni, hátha közzétették már a dekódolót hozzá, mert ha közzétették, akkor szerencséd van.

Valami "readme" vagy hasonló fájl nincs ott könyvtáranként? Úgy olvastam, hogy van egy szövegfájl, amelyben leírják a "felhasználó teendőit" (fizetni nem tanácsos nekik), de ott a típusát be szokták írni "encrypted by ..." stb...

2020. szept. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Phobos ransomware

Zsarolóvírus, ami (mint a legtöbb ilyen típusú program) titkosítja az adatokat / zárolja a fájlokat, a váltságdíj kifizetéséig, a fájlok kiterjesztéséhez hozzáadja az áldozat egyedi azonosítóját és egy e-mail címet.


[link]

[link]


[link]

[link]

2020. szept. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, és nekilátok az elemzésnek és tájékozódásnak
2020. szept. 26. 17:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Eset online scannerrel nézesd át.

[link]

2020. szept. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!