Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Javithato e a beazott lap top?

Javithato e a beazott lap top?

Figyelt kérdés
Nemreg vettem a gepet. Elborult a vizes palack a gep mellett, es raborult a klaviatura reszre a viz. Gyorsan felkaptam es fel forditottam, de mar ranezesre kevesebb viz jott ki belole mint ami beleomlott. Fel nap utan bekapcsoltam, mukodott. Aztan megfigueltem, hogy keresztbe a kepernyon neha sarga vonalak jelentek meg. De nagyon ritkan. Ma viszont bekapcsoltam, de a monitor sotet marad. Csak a hp logo jon fel. Ez egy ssd-s gep. Hazilag tudok vele vmit csinalni? A szervizek mind zarva vannak. Mi a legrosszabb ami tortenhet? Javithato meg egyaltalan? A munkamhoz nagyon kene a gep.

#Sztgep
2020. márc. 27. 22:20
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Fél nap alatt nem tudott kiszáradni.

Tűző napon legalább 2 nap kell szétszedés nélkül, hogy kiszáradjon 1 gép, tehát a további nyüstöléssel lehet, hogy több kárt okoztál, mint a kezdeti beázás.


Most már ha nem garanciális (bár ez eleve garanciavesztést jelent, mert nem rendeltetésszerű használat, a használatiban is szerepel a nedvességről egy rész), javaslom, hogy szedd le a burkolatát, ne kapcsolgasd be. Nagyon puha ronggyal (pl. alsógatya) törölgesd ki ott, ahol nedves, esetleg alkohollal (spiritusz) tisztogasd meg, ha "vízköves" részt látsz, azaz ahol kifehéredett.


Ha szerencséd van, akkor a kijelző csatlakozójába folyt bele, ezért voltak csíkok.

SSD-ből is van a HDD méret, ami egy rendesen burkolt változat és van a kártya méret, ami csupasz. Ha ez utóbbi van benne, az is kaphatott a vízből és mivel ott feszültségek vannak, ha 2 szálat áthidalt a víz, már az adatszálra is juthatott kóboráram, ami sem az alaplapnak, sem sz SSD-nek nem tett jót.


Hajszárítózást nem ajánlom, és a rongyos kitörlést is csak úgy, hogy nem húzogatod benne a rongyot, hanem ráteszed és felitatod, majd ráteszel egy szárazabb részt egész addig, amíg száraz lesz.


Tehát a javíthatósága kérdéses. Első tesztként egy indítólemezzel megpróbálhatod. Ha nincs benne CD (olcsóbbakból kispórolják), akkor pendrive-ra kell rakni egy bootCD-t vagy egy windows telepítőt. Ha azzal elindul, akkor a gép nagyrésze megúszta. Az SSD csatlakozó már nem biztos, tehát ahhoz egy másik SSD vagy egy másik gép kell, hogy a csatlakozót és külön a meghajtót tudd tesztelni.


Szóval nem egyszerű a dolog.

2020. márc. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jeez.... 😭 Tenyleg nem egyszeru. Es nem talalok itthon olyan csavarhuzot, amivel kicsavarozhatnam a 3 pici kis csavart.

Lehet, hogy megvarom mig vmi szervizbe el tudok jutni vele.

Koszonom a segitseget.

2020. márc. 28. 17:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!