Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hány hűtő ventilátort "illik"...

Hány hűtő ventilátort "illik" berakni a gépbe?

Figyelt kérdés
2020. júl. 29. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:

A gépházban nagy általánosságban kettő "szokott" lenni - egy (gyakran a gép elején/oldalán) szívja a szoba hűvösebb levegőjét, egy (gyakran a gép hátulján/tetején) fújja ki a gépház belsejéből a felmelegedett levegőt.


Ezen felül "szokott" lenni a processzor hűtőbordáján, a hűtőborda hőjének elvezetésre; illetve van a tápegységben, ami a tápegységbe szív be friss levegőt, ezzel hűtve a tápegységet.

2020. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyet hátra szerintem mindenképp illik berakni, ami kifelé fújja a meleg levegőt. Többet csak akkor kell tenni, ha gondok vannak a ház szellőzésével, vagy ha tetszenek a világítós ventik.
2020. júl. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem egyszer azt mondta egy hozzáértő hogy a számítógépnek olyannak kell lennie mint egy szélcsatorna, elől beszívja a levegőt hátul meg kifujja. Amúgy meg amit én kinéztem neten gépház, ott úgy van a kialakítás hogy oldalt 2 ventillátort lehet felszerelni, és hátul is. Meg gondolom elől is van egy nagyobb venti hely. De ennyi csatlakozási lehetőség nincs is
2020. júl. 30. 10:49
 4/4 anonim ***** válasza:
A processzoron ha léghűtés van az 1 venti minimum, videokártyákon is van legalább 2, a tápban is van 1. Ha még beteszel egyet hátra, akkor már 5 venti van a gépben összesen, szóval van ott légmozgás bőven. Ha többet raksz be az nem árt, de nem biztos, hogy használ. Ha nincs elég csatlakozó, akkor meg lehet oldani elosztóval.
2020. júl. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!