Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számítógépes szakemberem...

A számítógépes szakemberem szerint a Note Bookot 2óránként le kell zárni, és hagyni kell egy 20percet pihenni. Ez igaz? Létezik ez? Vagy ez hogy van?

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 13:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Jó,tudom a notebook egybe van írva,csak a nagy sietségbe külön írtam :(
2010. aug. 3. 13:49
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod az akkudat hazavágni rövid időn belül, akkor vigyázz rá. Főleg ebben a hőségben.
2010. aug. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Enyém alatt van egy coolpad, de sz*rt se ér, ugyan úgy melegszik. És ahogy látom a procijával van valami, mert nem teljesen normálisan működik, szóval lehet a meleg neki is betett egy kicsit, de lesz*rom, jótállásos csinálják meg. Ha a tied is az akkor ne magyarázzon mindenfélét, hanem javítsa meg. Mondjad neki, én üzenem!
2010. aug. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez több okból is h*lyeség.

A sok ki-be kapcsolgatás csak még jobban amortizálja az elektronikát, egy idő után pont ezzel fogsz hozzájárulni, hogy hamarabb tönkremenjen a géped.

A vinyónak se tesz jót a gyakori ki-be kapcsolgatás, egy ki-be kapcsolás állítólag 1-2 órát vesz el az élettartamából.

Az aksi is jobban szereti az egyenletes terhelést, mint hogy meg-megszakítod.

Nem tudom, hogy a szakembered miért mondhatta, én rendszergazdaként azt mondom, hogy ezt felejtsd el. A melegedés ellen meg: gyakrabban ki kell fújni a szellőző nyílásokat, akkor hosszabb távon sem fog túlmelegedni.

2010. aug. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jaja. Van a vinyónak egy olyan paramétere (most nem ugrik be a neve) hogy hány indítást bír ki (talán az író-olvasó fejjel van kapcsolatban, hogy ne sértse meg a mágneskorongokat). Ez ilyen többtízezres szám, de akkor is.
2010. aug. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
lehet,hogy a szakembert kellene kicsit "lezárni".......:D
2010. aug. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Jovanny ***** válasza:
Válság van, kell neki a meló. Vinyóról: én is rendszergazda vagyok, a szerverekben lévő 10000 fordulatos SCSI vinyók évekig mennek szünetmentesen, úgy hogy le sem állnak 1 percre sem, aztán szerverköltöztetés után egymás után adják meg magukat, mert ki voltak kapcsolva. :D
2010. aug. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!